ورود اعضا
پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > فضای سبز موجود پاسخگوی نیاز شهروندان نمی باشد


  چاپ        ارسال به دوست

رضا حیدری زاده :

فضای سبز موجود پاسخگوی نیاز شهروندان نمی باشد

عضو شورای شهر بندرعباس در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره زیباترین و مناسبترین فضای سبز شهری در بندرعباس اظهارداشت: شهر بندرعباس همواره نیازمند داشــتن فضای سبز بیشتری است و فضای سبز موجود پاسخگوی نیاز شهروندان نمی باشد.

رضا حیدری زاده گفت: در چهار ســاله اخیر فعالیت شورای شــهر بندرعباس بر موضوع افزایش فضای سبز تاکید شد و به این نتیجه رسیدیم که باید در این بخش تحول عظیمی در شهر بندرعباس صورت پذیرد.

حیدری زاده خاطرنشان کرد: افزایش فضای سبز شهری بدون مشارکت شهروندان امکان پذیر نیست زیرا مهندسی منظر شهری در دست شــهروندان قرار دارد و خوشبختانه در سالهای اخیر مشارکت مردم در بخش فضای سبز افزایش داشته است.

این عضو شورای شــهر شهر بندرعباس اذعان داشت: توجه به فضای سبز و آبیاری صحیح آن می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات شهری باشد.

وی ادامه داد: در ســالهای اخیر بر موضوع آب در فضای سبز تاکید فراوان شــد و خوشــبختانه اکنون مصرف آب شرب در آبیاری فضای سبز با جایگزین شدن آب چاه ها و دیگر آبهای موجود بسیار کاهش یافته است که با راه اندازی آب شیرینکن این میزان نیز کاهش بیشتری پیدا خواهد کرد.

 

حیدری زاده در پایان گفت: آموزش شــهروندان برای کاشت و احداث فضای سبز می تواند کمک شایانی به توسعه فضای سبز شهری داشته باشد.


١٣:٤٧ - 1396/04/25    /    شماره : ٤١٨٩    /    تعداد نمایش : ٦٩خروج