ورود اعضا
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > نمایندگان مجلس شورای اسلامی اصلاح لایحه مالیات بر فروش را در دستور کار خود قراردهند


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس شورای شهر بندرعباس :

نمایندگان مجلس شورای اسلامی اصلاح لایحه مالیات بر فروش را در دستور کار خود قراردهند

پرویز سالاری گفت: با توجه به آسیبهای اجتماعی و ناتوی فرهنگی دشمن و مسائل ومعضلات اجتماعی نقش و جایگاه تامین اجتماعی و بهزیستی حساس و مهم است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس؛ رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در 242 امین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس با گرامیداشت سالروز تامین اجتماعی و بهزیستی بیان کرد: با توجه به آسیبهای اجتماعی و ناتوی فرهنگی دشمن و مسائل ومشکلات اجتماعی نظیر کودکان خیابانی و اوج مشکلات اجتماعی شاید جایگاه بهزیستی بتوان گفت حتی از جایگاه آتش نشانی به مراتب مهمتر است.

سالاری گفت: بر دولت و مسولین امر است که نسبت به تقویت سازمان بهزیستی  و تامین اجتماعی که وظیفه پوشش اقشار آسیب پذیر بر عهده دارند، اهتمام ویژه ای داشته باشند و استوار و پایدار در جهت تحقق عدالت اجتماعی و شکوفایی ظرفیت‌های تمام فرزندان این مرز و بوم حرکت متداوم داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز تشکیل شورای نگهبان بیان کرد: بر اساس ماده 91 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، شورای نگهبان به‏ منظور پاسداری‏ از احکام‏ اسلام‏ و قانون‏ اساسی‏ از نظر عدم‏ مغایرت‏ مصوبات‏ مجلس‏ شورای‏ ملی این شورا فعالیتش را از 26 تیر ماه سال 59 آغاز کرد و 37 سال مستمر تا کنون به فعالیت خود ادامه داده است.

 سالاری افزود: شورای نگهبان بعنوان یک نهاد می تواند قوانین مبتنی بر احکام و آیات قرآن را با یکدیگر تطبیق دهد.

وی گفت: رمز و راز ماندگاری نظام پر برکت جمهوری اسلامی وحدت، انسجام ملی و همبستگی بین مردم و حاکمیت است که مردم و رکن دیگر آن احکام نورانی دین مقدس اسلام است.

وی افزود: حضرت امام خمینی(ره) با احیاء اصل مترقی ولایت فقیه بار دیگر به دنیا ثابت کرد که حکومت دینی قابلیت اجرایی دارد و جمهوری اسلامی بعنوان الگویی بی بدیل مردم سالاری دینی برای جهانیان به اثبات رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در ادامه گفت: یکی از ارکان اصلی که نقطه واسط بین مردم و حاکمیت است شوراهای شهر وروستا است که کمتر از 70 روز بعد از  پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد.

سالاری افزود: اخیراً متاسفانه دولت لایحه مالیات بر فروش به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده است، که قبل از سال1387 شهرداریها از کارخانجات، موسسات عوارض می گرفتند و این عوارض را در راستای خدمات رسانی به مردم استفاده می کردند.

وی گفت: در سال 87 قانون تجمیع عوارض بصورت آزمایشی تصویب شد به این صورت که همه عوارض در یک جا جمع شود و امور مالیاتی سپس به شهرداریها پرداخت کند، ولی متاسفانه دولت امسال بجای لایحه مالیات بر ارزش افزوده لایحه مالیات بر فروش به مجلس تقدیم کرده است که کلمه عوارض از این لایحه حذف و مالیات جایگزین آن شده است.

وی با اشاره به اینکه عوارض ومالیات دو مقوله جداگانه هستند که عوارض قبل از شروع عملیات باید پرداخته شود ولی مالیات بعد از یکسال باید پرداخت شود، بیان کرد:  با این لایحه اختیارات شوراها در اخذ عوارض، تصویب و تعیین عوارض از بین می رود و شهرداریها که یک نهاد عمومی هستند به نهاد دولتی تبدیل می شوند و همچنین اختیار شوراها در تصویب بودجه و تفریغ بودجه حذف می شود.

سالاری گفت: وابستگی شهرداریها به منابع ناپایدار شهری نظیر تراکم فروشی و جرائم تخلفات شهری بیشتر می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه این لایحه مغایر با اصول کلی برنامه پنج ساله پنجم و ششم  است، گفت: براساس چارچوب قوانین، برنامه و سیاستهای کلی نظام این لایحه مغایر با اقتصاد مقاومتی است که از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی درخواست می شود اصلاح این لایحه را در دستور کار خود قراردهند.

 

 

 


١٣:٤٤ - 1396/04/25    /    شماره : ٤١٨٨    /    تعداد نمایش : ٧٢خروج