ورود اعضا
پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > فاجعه 12 تیر نمادی از حقوق بشر آمریکایی است


  چاپ        ارسال به دوست

فاجعه 12 تیر نمادی از حقوق بشر آمریکایی است

رئیس شورای شهر بندرعباس در جلسه علنی شورای شهر با بیان اینکه 29 سال از پرواز ابدی هواپیمای جمهوری اسلامی می گذرد که حقوق بشر آمریکا را رسوا کرد گفت : فاجعه 12 تیر هنوز به عنوان نمادی از حقوق بشر آمریکایی یاد می شود .

پرویز سالاری افزود : در این پرواز 290 مسافر که 26 کودک و 46 تبعه خارجی حضور داشتند که 7 دقیقه پس از پرواز این فاجعه رخ داد .

وی بیان داشت : این عمل اوج جنایت آمریکا را نشان می دهد که به یک هواپیمای مسافربری هم رحم نمی کند به طوریکه علی رغم اعتراف فرمانده ناو وینسس ، ویلیام راجرز به اشتباه خود در قبال این جنایت ضد بشری به او مدال افتخار می دهند که این نشان از هدفمند بودن سرنگونی این هواپیماست .

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان داشت : یاد و خاطره شهدای بی گناه حادثه 12 تیر بویژه کودک سه ساله لیلا بهبهانی و همچنین فاطمیما زائد در حالیکه کودکش در آغوشش بود و بعد از سه ساعت پیدا شد که توجه تمام رسانه های خارجی و داخلی را به خود جلب کرد را گرامی می داریم .

سالاری با بیان اینکه این فاجعه هیچگاه از ذهن مدعیان دروغین حقوق بشر را به خود جلب نکرد تصریح کرد : فهرست جنایات ایالات متحده آمریکا علیه کشور ما آنقدر طولانی است که نمی توان به سادگی آنها را مورد اشاره قرار داد.

وی ادامه داد : از کودتا علیه دولت ایران در سال 1332 گرفته تا تجاوز نظامی در عملیات طبس و تحریمهای رنگارنگ اقتصادی که همین تنوع بالای جنایات آمریکا باعث شد که نمایندگان مجلس طرحی تصویب کنند که دولت را موظف به پیگیری حقوقی جنایات آمریکا علیه ملت ایران ایران کند .

رئیس شورای شهر بندرعباس بیان داشت : اکنون که جنایات آمریکا علیه ایران بیشتر شده ، ملت ایران منتظر اقدامات عملی مسئولین در قبال این همه نقض حقوق بشر است .

پرویز سالاری با بیان اینکه این یک جنایت ملی و بین المللی است گفت : برگزاری یادواره شهدا در حد بین المللی ضعف و زبونی آمریکا را به رخ جهانیان خواهد کشید .

وی افزود : از مسئولین می خواهیم در ساخت مجموعه ای نمادین از جمله ساخت مرکز فرهنگی و باغ موزه از این جنایات فجیع که نماد مظلومیت ملت ایران  بویژه ساحل نشینان خلیج فارس است و سالهاست در ساحل بندرعباس راکد مانده است تسریع کنند .

رئیس شورای شهر همچنین بیان داشت : در سال گذشته بلوار ساحلی تحت عنوان شهدای 12 تیر نامگذاری شد که مقرر گردید با همکاری بنیاد شهید و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس عکس های شهدای 12 تیر در این بلوار نصب شود که تا کنون اجرایی نشده است .

سالاری خاطر نشان کرد : در این راستا و به منظور حفاظت و بهره برداری از آثار و ارزش های دفاع مقدس و ثبت حماسه های جاودانه شهدا و ساحل نشینان خلیج فارس و احیا آثار فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی و نظامی و جلوگیری از نابودی و تحریف این میراث گرانبها تفاهم نامه ای بین اداره کل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس در کمیسیون فرهنگی تدوین شد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تذکر به شهردار بندرعباس بر لزوم هماهنگی بیشتر شهرداری با مقام های قضایی استان در ارتباط با حقوق شهرداری و شهروندان تاکید کرد .

سالاری بیان داشت : طی چند ماه گذشته احکام متعددی بر علیه شهرداری در خصوص احداث معابر و تاسیسات شهری بویژه پل رسالت صادر شده که مربوط به سنوات گذشته است در صورتیکه قدمت بسیاری از تاسیسات به سالهای دور بر می گردد انتظار است شهردار ارتباط و تعامل بیشتری با دستگاه قضایی در حفظ حقوق شهرداری برقرار کند .

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس اظهار داشت : قرار بر این بوده که در شهرداری نرم افزار شهرسازی الکترونیک نصب شود ،

پرویز سالاری گفت : آموزش پرسنل و جا انداختن این سیستم در شهرداریهای مناطق برون سپاری  و مردم سپاری جز فاز اصلی این سیستم است بطوریکه مردم بتوانند در حوزه های مختلف از پاسخ استعلامات گرفته تا صدور پروانه پایان کار بدون مراجعه هر روزه به شهرداری با استفاده از این نرم افزار در منزل و در دفاتر پیشخوان دولت انجام دهند .

وی تاکید کرد با اجرایی شدن سیستم مکانیزه جامع شهری و درآمد علاوه بر تسهیل امور شهروندان به ارتقاء سلامت اداری پرسنل شهرداری نیز کمک می شود .

 

 


١٤:٢٧ - 1396/04/11    /    شماره : ٤١٥٨    /    تعداد نمایش : ٦٩خروج