ورود اعضا
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > باید تکلیف روشن شود متولی ساحل شهر بندرعباس کیست و چه برنامه ای برای آن داریم نه آنکه بعد از ساخت و ساز به دنبال تخریب باشیم و پول بیت المال از بین برود


  چاپ        ارسال به دوست

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی :

باید تکلیف روشن شود متولی ساحل شهر بندرعباس کیست و چه برنامه ای برای آن داریم نه آنکه بعد از ساخت و ساز به دنبال تخریب باشیم و پول بیت المال از بین برود

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید بحث سواحل شهر بندرعباس تعیین تکلیف شود، تصریح کرد: باید تکلیف روشن شود متولی ساحل شهر بندرعباس کیست و چه برنامه ای برای آن داریم نه آنکه بعد از ساخت و ساز به دنبال تخریب باشیم و پول بیت المال از بین برود.

حسین هاشمی تختی در دویست و چهلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس که با موضوع بررسی طرح جامع تفضیلی شهر بندرعباس عصر امروز با حضور نمایندگان شهر بندرعباس در خانه ملت و سایر مسئولان استانی وشهرستانی برگزار شد، افزود: با همراهی و همدلی باید به فکر توسعه شهر بندرعباس باشیم بلکه به تنهایی محقق نمی شود.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و ابوموسی در خانه ملت خاطرنشان کرد: ایده و طرح مدیرکل راه و شهرسازی برای توسعه شهر بندرعباس مناسب اما نیاز به کاری جدی تر دارد.

هاشمی تختی با اشاره به اینکه در خصوص بهسازی بافت فرسوده نه شهرداری و نه اداره راه ون شهرسازی به تنهایی نمی توانند کاری از پیش ببرند، خاطرنشان کرد: دولت گذشته طرح مسکن مهر اجرا کرد و بسیاری با قیمت مناسب خانه دار شدند اما یک بخشی هنوز گرفتارند و هر روز مراجعه کننده داریم.

وی ادامه داد: مردم می گویند سهم خود را داده، وام گرفته و قسط می دهم اما هنوز خانه ای دست بنده نیست و کسی پاسخگو نیست و مردم درمانده شده اند و نمی دانند چه کنند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه تمامی مصوبه نیازمند مصوبه اجرایی دارد، خاطرنشان کرد: نباید مصوبه با تغییر استاندار و یک دولت از اجرا شدن ملغی شود بلکه باید برای شهر بندرعباس جلساتی به ریاست استاندار اجرا و مصوبات را اگر مشکلی دارند از طریق وزارتخانه ها پیگیری کنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه برای هر کاری باید اعتماد عمومی جلب شود، تصریح کرد: باید با برنامه برای احیای بافت فرسوده پیش رویم که نخستین گام اعتمادسازی در بین شهروندان است و باید متقاعد شوند که این امر به نفع شهروندان است.

وی با اشاره به اینکه باید شرایط برای جذب سرمایه گذاران فراهم شود، اضافه کرد: تا زمانی که تضمین برای سرمایه گذار فراهم نشود کسی نمی آید پس باید تمامی جوانب سنجیده شود.

هاشمی تختی باید تمامی دستگاه های ذی ربط با تعهد و ضمانت اجرایی پای کار باشند، افزود: بنده به عنوان عضو کمیسیون عمران تمامی کمک های لازم برای پیشبرد احیای بافت فرسوده شهر بندرعباس به کار می بندم.

وی با اشاره به اینکه باید بحث سواحل شهر بندرعباس تعیین تکلیف شود، تصریح کرد: باید تکلیف روشن شود متولی ساحل شهر بندرعباس کیست و چه برنامه ای برای آن داریم نه آنکه بعد از ساخت و ساز به دنبال تخریب باشیم و پول بیت المال از بین برود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه همه جوره در کنار دولت هستیم تا بتوانیم هرمزگان و کشور را در مسیر پیشرفت قرار دهیم، ادامه داد: متأسفانه در مسئولین استان هم این موضوع وجود دارد برخی می خواهند تخریب شود و برخی به دنبال ساخت و ساز هستند.

 

 


١٠:٤٨ - 1396/04/04    /    شماره : ٤١٤٢    /    تعداد نمایش : ٧٤خروج