ورود اعضا
پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > ميراث گرانبهای طبیعت را برای آيندگان بهينه نگهداريم / چرخه حیات وابسته به همه موجودات حتی از کوچکترین آنهاست


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس:

ميراث گرانبهای طبیعت را برای آيندگان بهينه نگهداريم / چرخه حیات وابسته به همه موجودات حتی از کوچکترین آنهاست

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: ميراث گرانبهای طبیعت را برای آيندگان و حتی فردای خودمان كه اكنون در معرض تهديد خشكسالی است، بهينه نگهداريم.

پرویز سالاری در مصاحبه با خبرگزاری فارس،ضمن تبریک به‌مناسبت روز طبیعت اظهار داشت: در روز طبیعت با این نعمت بزرگ الهی آشتی کنیم.

وی تصریح کرد: امسال که درهای رحمت الهی بر روی ما گشوده شده‌اند و شاهد وفور نعمات هستیم و خوب است که قدردان طبیعت  زیبا این نعمت بی بدلیل الهی باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس عنوان داشت: ما به دامان پرمهر طبیعت وابسته‌ایم هم از جنبه نیازهای حیاتی همچون آب و غذا و هم نیازهای روحی همچون آسایش در دل زیبایی‌های آن، چه پسندیده است هنگامی که برای فرار از روزمرگی و اغتشاش زندگی شهری به طبیعت پناه می‌بریم و آن را همچون خانه‌ای دیگر برای خود بپنداریم و در حفظ و نگهداری آن کوشا باشیم.

سالاری بیان کرد: با درختان و آب و طبیعت مهربان باشیم و آن را نیالاییم بلکه سعی در بهتر کردن شرایط طبیعی زندگی برای دیگر موجودات زنده باشیم چراکه چرخه حیات وابسته به همه موجودات حتی از کوچکترین آنهاست.

وی در پایان سخنانش ابراز داشت: این امر هم در فرهنگ کهن ایرانی که در آن آلودن خاک و آب نکوهش شده و هم در فرهنگ غنی اسلامی که بر حفظ طبیعت تأکید شده وجود دارد پس بیاییم با تلاش همگانی برای حفاظت از طبیعت، این میراث گرانبها را برای آیندگان و حتی فردای خودمان که اکنون در معرض تهدید خشکسالی است، بهینه نگهداریم.

 

 


١٣:٥٥ - 1396/01/14    /    شماره : ٣٩٦٣    /    تعداد نمایش : ٧٣خروج