شنبه ٢٨ فروردين ١٤٠٠
اخبار > جلسه کمیسیون اقتصاد ،برنامه ریزی ،بودجه و تحول اداری شورای شهر بندرعباس با حضور رئیس و اعضای کمیسیون سرمایه گذاری شورای شهر بندرعباس


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه کمیسیون اقتصاد ،برنامه ریزی ،بودجه و تحول اداری شورای شهر بندرعباس با حضور رئیس و اعضای کمیسیون سرمایه گذاری شورای شهر بندرعباس

جلسه کمیسیون قتصاد ،برنامه ریزی ،بودجه و تحول اداری شورای شهر بندرعباس با حضور رئیس و اعضای کمیسیون فوق شورای شهر بندرعباس، سرمایه گذارانی در زمینه ساماندهی زباله های شهری و قائم مقام شهرداربندرعباس و معاونین شهرداری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، در این نشست که هر یک از حاضرین به بیان دیدگاهها و نظرات خود در مورد سرمایه گذاری و نتایج حاصله از آن پرداختند سرمایه گذار در خصوص استفاده از زباله شهری برای تولید انرژی برق و بیو گاز متان و همچنین تبدیل خاکستر باقی مانده حاصل از سوختن زباله های شهری جهت استفاده از تولید آسفالت سخن گفت.

پرویز سالاری گفت: در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری در ارتباط با اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و با توجه به شرایط ویژه و ظرفیتهای نسبی که در شهر بندرعباس است باید دراین شهر سرمایه گذاریهای ویژه ای صورت گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس افزود: شهر بندرعباس از ظرفیتهای ویژه و فوق العاده ای نسبت به همه بنادر ایران به لحاظ ریلی، زمینی، هوایی و دریایی برخوردار است.

سالاری بیان کرد: برای ایجاد تحرک اقتصادی و سرمایه گذاری در شهر بندرعباس، نشستهای مختلفی با استاندار هرمزگان، امام جمعه بندرعباس و دستگاههای نظارتی داشته ایم و قرار شد با همکاری و همراهی تمامی مجموعه های استان در راستای رشد و توسعه روزافزون شهر با سرمایه گذاران همکاری صورت گیرد.

وی گفت: زباله بعنوان طلا محسوب می شود و تا الان متاسفانه زباله ها درشهر بندرعباس دور ریخته می شد و استفاده بهینه ای از آن نمی شد.

سالاری گفت:باتوجه به اینکه تولید روزانه زباله در شهر بندرعباس 320 تن است با وجود صنایع ویژه وخاص که دراطراف شهر بندرعباس وجود دارد این میزان زباله به 500 تن نیز می رسد،  شورای شهر و شهرداری بندرعباس آمادگی همکاری با سرمایه گذار در زمینه استفاده مناسب از زباله ها و ساماندهی این زباله های شهری را دارد.

جعفر بهاری میمندی قائم مقام شهردار نیز دراین جلسه گفت: با توجه به اعلام آمادگی شهرداری بندرعباس مبنی بر امکان تحویل روزانه 500 تن زباله برای امر فوق مذاکرات اولیه با سرمایه گذار دراین خصوص صورت پذیرفت و قرار شد پس از تعیین دقیق آنالیز زباله های شهری به سرمایه گذار و بررسی جزئیات توسط سرمایه گذار مذکور و همچنین ارائه گزارش توجیهی و طرح در صورت نهایی شدن امر، مقدمات انعقاد قرارداد و سرمایه گذاری انجام شود.

وی  افزود: در حال حاضر طی قراردادی که ده سال از مدت آن می گذرد صرفاً مراحل تفکیک زباله در محل سایت دفن صورت می پذیرد.

بهاری گفت: با توجه به عدم تخصیص منابع اعتبارات دولتی به شهرداریها و از طرفی اتکاء شهرداری اقتصاد تک محصولی حاصل از پروانه ساختمانی و دستیابی به منابع مالی پایدار بهترین گزینه استفاده از ظرفیت و مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه های خدماتی، تفریحی، گردشگری و... با توجه به پتاسیل و ظرفیت بالقوه شهر بندرعباس می باشد.

وی بیان کرد: دراین راستا مشارکت و همدلی کلیه نهادهای بالادستی و سازمانهای متولی جهت صدور مجوزهای قانونی و تسریع و تسهیل در روند انجام امور سرمایه گذاری از مهمترین عوامل توسعه زیر ساختها و خدمات شهری از  طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی می باشد.

در پایان جلسه مقررگردید پس از ارائه گزارش توجیهی و طرح و مستندات پیشنهادی سرمایه گذار پس  از بررسی در کمیسیون قتصاد ،برنامه ریزی ،بودجه و تحول اداری شورای اسلامی شهر بندرعباس و تائید آن به شهرداری بندرعباس جهت اجرایی شدن پروژه ارجاع داده شود.

 

                                                                    


٠٧:٢٧ - 1395/11/16    /    شماره : ٣٧٨٣    /    تعداد نمایش : ٢٦٧خروج
ساعت
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-بلوارامام خمینی شهرداری مرکزی-شورای اسلامی شهر بندرعباس فکس:07632233904

07632245308

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 134122

بازدید امروز : 43

کل بازدید : 335237