شنبه ٢٨ فروردين ١٤٠٠
اخبار > حضور کارگران فصلی منظره شهری را نامناسب کرده است


  چاپ        ارسال به دوست

حضور کارگران فصلی منظره شهری را نامناسب کرده است

پرویز سالاری:

حضور کارگران فصلی منظره شهری را نامناسب کرده است

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: مهر امسال با عید غدیر خم همراه شد که این امر می‌تواند نشانه مناسبی برای یک شروع مطلوب فعالیت مدارس در سطح استان و کشور باشد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس؛ "پرویز سالاری" در جلسه کمیسیون عمران شورای شهر بندرعباس که  پیرامون آغاز فعالیت مدارس هرمزگان و وضعیت تقاطع‌های غیرهمسطح شهر بندرعباس برگزار شد بابیان اینکه زنگ مدرسه هشداری برای همه اقشار به‌ویژه فرهنگیان است، افزود: دشمن پیوسته چه قبل جنگ و چه پس از جنگ، با ملت ایران در حال نبرد است که امروزه شیوه نبرد تغییر کرده است .

سالاری بابیان اینکه این مقاومت و ایستادگی ملت ایران برای تمامی مظلومین جهان یک درس بزرگ بود، خاطرنشان کرد: رمز مقاومت و ایستادگی برابر کشورهای استکبار هدایت ولایت‌فقیه است که این امر سبب شد تا ملت ایران همچنان بتواند باعزت و اقتدار در مقابل کشورهای زورگو و بیگانه ایستادگی مکند .

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به اینکه امروز طبق فرمایش مقام معظم رهبری اقتصاد و فرهنگ دو مقوله مهم تلقی می‌شود، اضافه کرد: دشمن می‌خواهد از این دو مقوله ورود کند و به کشور ضربه بزند و همان‌طور که رزمندگانمان در میدان نبرد حق علیه باطل موجب ایجاد آرامش امروزی‌مان شدند باید در سال جاری با عملی کردن درزمینهٔ های اقتصاد و فرهنگ با عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی و تکیه‌بر توان داخلی بتوانیم کشور را در مسیر عمران و آبادانی قرار دهیم .

سالاری بابیان اینکه امیدوارم فرهنگیان و خانواده‌ها در تربیت با یکدیگر تعامل و یادگیری مشارکت داشته باشند، تصریح کرد: انجمن اولیا و مربیان به‌عنوان رکن مهمی در جامعه می‌تواند در تعامل با آموزش‌وپرورش در این آموزش دوسویه نقش مهمی داشته باشند .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه عملکرد شهرداری بندرعباس در آماده‌سازی مدارس برای آغاز سال تحصیلی جای تقدیر دارد، اضافه کرد: باید شهرداری بندرعباس از ظرفیت مدارس در جهت آموزش فرهنگ شهروندی و گسترش خدمات شهری بهره بگیرد و همچنین با افزودن امکانات تفریحی و ورزشی بتواند در تعامل با همیاران شهرداری در محلات در زمان تعطیلی سبب استفاده شهروندان از این امکانات شود .

وی بابیان اینکه هفتم مهرماه روز آتش‌نشان است که باید یاد و خاطره شهید جوذری گرامی داشته شود، اظهار کرد: باید ببینیم تا چه زمینه در بحث تقویت تجهیزات خدمات ایمنی شهر بندرعباس توانسته‌ایم تلاش کنیم و مسئولین در این زمینه تا چه اندازه وعده‌هایشان را عملی کرده‌اند .

سالاری با اشاره به اینکه با تأمین تجهیزات موردنیاز آتش‌نشانان می‌توانیم استرس را از خانواده‌های آتش‌نشانان دور کنیم، افزود: شهرداری به‌تنهایی نمی‌تواند در این زمینه ورود کند بلکه باید ستاد مدیریت بحران استانداری در این زمینه تلاش جدی‌تری داشته باشد .

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس برگزاری نمایشگاه تجهیزات و داشته‌های ایمنی و آتش‌نشانی در بندرعباس و آموزش شهروندان نسبت به اصول اولیه در این زمینه را راهکار مناسبی برای اطلاع و فرهنگ‌سازی در جامعه دانست .

وی همچنین حضور کارگران فصلی در شهر بندرعباس و عدم جانمایی مناسب برای استقرار آن‌ها را سبب منظره شهری نامناسب دانست و عنوان کرد: باید باهمت فرمانداری بندرعباس، اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان و نیروی انتظامی استان هرمزگان این وضعیت سامان یابد و با ایجاد مکان مناسبی هم کارگران از سرگردانی خلاص شده و هم چهره شهر زیباتر جلوه کند .

سالاری یکی از اولویت‌های شهرداری بندرعباس رد سال جاری را اتمام پروژه‌های عمرانی به‌ویژه تقاطع‌های غیرهمسطح اعلام و اضافه کرد: امیدوارم در تکمیل فرهنگسراها و بازارچه‌های محلی بتوانیم روند تکمیل پروژه را تسریع ببخشیم .

 

وی همچنین تشکیل کمیسیون‌های شورای شهر بندرعباس با حضور کارشناسان حوزه‌های مختلف از مهم‌ترین تکالیف شورای شهر بندرعباس در مدت باقیمانده اشاره و خاطرنشان کرد: باید ابتدا طرح‌ها و لوایح در کمیسیون‌ها کارشناسی و زمانی که چکش‌کاری مناسب شد در صحن علنی مطرح شود تا تمامی نقاط قوت و ضعف آن دیده شود .

 

سالاری در پایان از برگزاری جلسات شورای شهر بندرعباس در روزهای سه‌شنبه با حضور مدیران استانی مرتبط با فعالیت‌های شهری به همراه گزارش عملکرد در جهت شفاف‌سازی فعالیت‌ها و انتقال دغدغه مردم از سوی اعضای شورای شهر خبر داد .

شهردار بندرعباس با حضور در این جلسه گفت: در دفاع مقدس اگر مرزداران از میهن اسلامی ما دفاع می‌کردند امروز معلمان از مرزهای اندیشه و علم ما دفاع می‌کنند و موجب تربیت نیروی انسانی کارآمد می‌شوند .

عباس امینی زاده بابیان اینکه در بازگشایی مدارس همکارانم در شهرداری بندرعباس به‌صورت شبانه‌روزی کارکردند، تصریح کرد: در آموزش‌وپرورش ناحیه یک 42 مدرسه و در ناحیه دو 31 مدرسه تحت پوشش قراردادیم که موجب رضایت فرهنگیان و مسئولان آموزش‌وپرورش استان شد .

 

امینی زاده با اشاره به اینکه پروژه‌های عمرانی طبق برنامه پیش‌بینی‌شده در حال پیشرفت است، خاطرنشان کرد: تا پایان سال جاری سه تقاطع غیرهمسطح به بهره‌برداری می‌رسد که این سه تقاطع شامل تقاطع ابوموسی(جنب طلائیه) که در حال تکمیل است، تقاطع جهانبار که اوضاع مناسب و سه دهانه آن در حال بستن میلگردهاست و تقاطع آزادگان که پایه‌ها تمام و عرشه در حال انجام است .

امینی زاده در خصوص برخی مشکلات تکمیل تقاطع‌های غیر همسطح، افزود: در تقاطع جهانبار یکی از مشکلات اساسی وجود برق فشارقوی بود که در تابستان به‌هیچ‌وجه امکان قطعش نبود اما مسئولان اداره برق وعده قطعی آن را در همین روزها داده‌اند که در این صورت این پروژه با سرعت بیشتری پیش می‌رود .

 وی در پایان در خصوص طرح اعضای شورای شهر مبنی بر جانمایی محلی برای استقرار کارگران فصلی، اضافه کرد: کارگران فصلی تحت کنترل کمیسیونی هستند که در فرمانداری و استانداری تشکیل‌شده و شهرداری بندرعباس یکی از اعضای این کمیسیون است و در سال‌های گذشته زمینی از سوی شهرداری بابت این موضوع در اختیار دستگاه‌های ذی‌ربط قرار گرفت اما نتیجه‌ای نداشت و تا زمانی که اهرم قانونی در این خصوص نباشد، نمی‌توان خوش‌بین بود.

 

 


١٠:٠٠ - 1395/07/10    /    شماره : ١١٩٣    /    تعداد نمایش : ٣٦٠خروج
ساعت
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-بلوارامام خمینی شهرداری مرکزی-شورای اسلامی شهر بندرعباس فکس:07632233904

07632245308

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 134126

بازدید امروز : 49

کل بازدید : 335243