شنبه ٢٨ فروردين ١٤٠٠
اخبار > عدم پرداخت حق آلایندگی بسیاری از صنایع به شهر بندرعباس/ صنایع بندرعباس عوارض‌شان را در تهران پرداخت می‌کنند


  چاپ        ارسال به دوست

اسلام باوقار، رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس:

عدم پرداخت حق آلایندگی بسیاری از صنایع به شهر بندرعباس/ صنایع بندرعباس عوارض‌شان را در تهران پرداخت می‌کنند

اسلام باوقار، رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس:

عدم پرداخت حق آلایندگی بسیاری از صنایع به شهر بندرعباس/ صنایع بندرعباس عوارض‌شان را در تهران پرداخت می‌کنند

رئیس شورای شهر بندرعباس گفت: طی چند سال اخیر سعی شده، شوراها را تضعیف کنند و از نهاد مردمی شورا چیزی باقی نماند. 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، اسلام باوقار در جلسه علنی شورای شهر بندرعباس که با حضور دکتر احمدی رئیس شورای عالی استان‌ها برگزار شد، بیان داشت: توقع داریم، پرداخت حق قانونی و حقوقی مردم شهر بندرعباس از صنایع را پیگیری کنید.  وی گفت: در شهر بندرعباس، بزرگترین صنعت آلومینیوم، کشتی‌سازی، فولاد و گمرک کشور را داریم و جز پردرآمدترین شهرهای کشور محسوب می شویم، اما در خصوص بحث آلایندگی بسیاری از صنایع، حق قانونی آلایندگی را به شهرداری پرداخت نمی کنند.

رئیس شورای شهر بندرعباس در ادامه با بیان اینکه در سال گذشته حداقل حق قانونی بندرعباس از عوارض بیش از هزار میلیارد تومان مطالبه بوده اما چیزی حدود 800 میلیون تومان پرداخت شده است، تصریح کرد: صنایعی داریم که در بحث آلایندگی عوارض‌شان را در تهران پرداخت می‌کنند و یکی از مشکلات و اختلافاتی که در شهرهای جنوبی کشور همواره وجود داشته ناعادلانه بودن تقسیم بودجه بوده است.

وی با تاکید بر اینکه نیمی از بافت شهر بندرعباس به عنوان پردرآمدترین شهر کشور، فرسوده است، افزود: صنایع استان‌های همجوار هرمزگان از جمله کرمان، اصفهان، خوزستان و بوشهر سالیانه چند صدمیلیارد تومان برای ورزش هزینه می کنند اما نوبت به شهر بندرعباس که می‌رسد می‌گویند طبق قانون این امکان وجود ندارد،این قوانین چرا در شهرهای دیگر رعایت نمی‌شود.

رئیس شورای شهر بندرعباس در پایان گفت: اگر توزیع عادلانه در شهرها اتفاق بیفتد، مردم جنوب کشور همیشه وفادار نظام و رهبری بوده‌اند. اما این ناعدالتی‌ها موجب رنجش مردم می‌شود .


١٣:٥٦ - 1399/12/11    /    شماره : ١١٢٥٦    /    تعداد نمایش : ٥٨خروج
ساعت
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-بلوارامام خمینی شهرداری مرکزی-شورای اسلامی شهر بندرعباس فکس:07632233904

07632245308

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 134114

بازدید امروز : 32

کل بازدید : 335226