چهارشنبه ١٢ آذر ١٣٩٩
اخبار > عوارض ارزش افزوده نقش مؤثری در توسعه وآبادانی شهر دارد/ شورای شهر و شهرداری با تعامل و همکاری با اداره کل امور مالیاتی به دنبال ارتقاء خدمات رسانی به شهروندان شهر بندرعباس می باشند


  چاپ        ارسال به دوست

در دویست و دومین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس تأکید شد؛

عوارض ارزش افزوده نقش مؤثری در توسعه وآبادانی شهر دارد/ شورای شهر و شهرداری با تعامل و همکاری با اداره کل امور مالیاتی به دنبال ارتقاء خدمات رسانی به شهروندان شهر بندرعباس می باشند

در دویست و دومین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس تأکید شد؛ 

عوارض ارزش افزوده نقش مؤثری در توسعه وآبادانی شهر دارد/ شورای شهر و شهرداری با تعامل و همکاری با اداره کل امور مالیاتی به دنبال ارتقاء خدمات رسانی به شهروندان شهر بندرعباس می باشند

دویست و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس با دستور کار ارائه گزارش مدیر کل امور مالیاتی استان هرمزگان در خصوص ارزش افزوده با حضور مدیر کل امور مالیاتی استان هرمزگان و شهردار بندرعباس و معاونین وی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، اسلام باوقار رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه با تقدیر و تشکر از همراهی اداره کل امور مالیاتی و مدیرکل امور مالیاتی استان با شهرداری بندرعباس بیان کرد: اقدامات اداره کل امور مالیاتی و شخص مدیر کل امور مالیاتی استان، از بخش مدیریت شهری با نگاه حمایتی به شهرداری قابل تحسین می باشد و جای دارد از زحمات شاکر رضا مریدی مدیر کل امور مالیاتی استان به لحاظ این اقدامات ارزنده در راستای تخصیص اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری بندرعباس که حق و حقوق مردم شهر می باشد، تقدیر و تشکر نمایم.

باوقار گفت:عوارض ارزش افزوده نقش مؤثری در توسعه وآبادانی شهر دارد و اداره کل امور مالیاتی با نگاه حمایتی خود به شهر و شهرداری باعث رونق توسعه و آبادانی شهر بندرعباس می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در ادامه تصریح کرد: شورای شهر و شهرداری با تعامل و همکاری با اداره کل امور مالیاتی به دنبال ارتقاء خدمات رسانی به شهروندان شهر بندرعباس می باشند که در این زمینه امور مالیاتی نیز یاری گر شهرداری می باشد.

باوقار در پایان خاطر نشان کرد: امید است بتوانیم با تعامل همه دستگاه های اجرایی شاهد توسعه عمران و آبادانی در شهر باشیم.

حجت السلام والمسلمین احمد عامری سیاهویی،عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: اعتبار تخصیصی مربوط به حوزه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در شهرداری کفاف نیاز شهروندان را نمی کند و جامعه مخاطب فرهنگی ما بسیار وسیع و پراکنده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای شهر بندرعباس افزود: جامعه ما دچار خلا آموزش های تربیتی، اعتقادی و دینی است، هزینه مصوب و تخصیصی که متوجه سازمان فرهنگی، اجتماعی می شود، کفاف مخاطب را نمی کند. تقاضا دارم سازمان برنامه و بودجه، معاونت اجتماعی استانداری و اداره مالیاتی به داد فرهنگ و مسائل اجتماعی استان برسند. عامری سیاهویی تصریح کرد:همه باید کمک کنند تا سرانه زیر ساخت های فرهنگی و اجتماعی متناسب با نیازمندی شهروندان باشد.

وی گفت: همه واقف هستیم که اگر همکاری سازمان امور مالیاتی با مجموعه شهرداری و شورای شهر وجود نداشت خیلی از پروژه های عمرانی در شهر انجام نمی شد.

فیصل دانش نائب رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس ضمن تشکر از همراهی امورمالیاتی استان با شهرداری بندرعباس بیان کرد: امروز که دچار بحران اقتصادی هستیم هرچند که امور مالیاتی همیشه همراه شهرداری بوده انتظار داریم در این زمان بحرانی نیز سازمان امور مالیاتی نقش موثر خود را ایفا کند تا شاهد اتفاقات خوب در شهر باشیم.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس افزود: موضوعی که شهروندان را رنج داده بحث نرخ منطقه‌ای است،این نرخ سالی یک بار دراداره دارایی تعیین می‌شود که این نرخ مبنایی برای کار شهرداری و شهروندان است. متاسفانه در سالهای اخیر مشاهده شده بدون حضور نماینده شورا و بعضاً نماینده شهرداری این نرخ تعیین شده که کار درستی نیست. لذا درخواست می‌کنیم این موضوع را مدیریت کرده و در بحث نرخ منطقه‌ای همکاری بیشتری با شهرداری و شورا داشته باشید.

عباس امینی زاده شهردار بندرعباس نیز در این جلسه گفت: یکی از مهم ترین موضوعات در سیستم شهرداری منابع درآمدی شهرداری است، و اگر در این حوزه شهرداری نتواند نتیجه مناسب را بدست آورد قطعا فعالیت آن را تحت شعاع قرار خواهد داد. بخش ارزش افزوده، آلایندگی، پروانه ساختمانی و سایر عوارضات که به صورت سالانه از شهروندان کسب می شود، از اصلی ترین منابع درآمدی شهرداری است.

امینی زاده افزود: در بخش آلایندگی تا قبل از کرونا کارهای خوبی انجام شده بود و نتایج خوبی هم بدست آمد. بعد از کرونا به دلیل وضعیت اقتصادی، درآمدهای اقتصادی کشور به حداقل رسید و درآمد شهرداری هم در این حوزه کم شد.

شهردار بندرعباس اضافه کرد: حداکثر درآمد ما در حوزه پروانه‎های ساختمانی براساس آنچه ارزیابی کردیم بیش از 40 درصد نیست و به نسبت سال گذشته و بودجه پیشنهادی ۶۰ درصد کاهش درآمد در بخش پروانه ساختمانی داریم.‌ در بخش عوارضات عمومی نیز حداکثر درآمد شهرداری بیش از ۳۰ درصد نیست. با بررسی این موارد؛ درآمد شهرداری در چند ماه اخیر بیش از ۳۰ درصد تحقق پیدا نکرده است.

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان در این جلسه گفت: یکی از وظایف مهم امور مالیاتی وصول مالیات حقوق حقه دولت و واریز آن به حساب خزانه و همچنین وصول سه درصد عوارض شهرداری‌ها و واریز آن به حساب شهرداری‌ها و بهیاری‌ها است. علی رغم اینکه شیوع ویروس کرونا همه ی آمارها را منفی کرد درهفت ماهه سال جاری تاکنون ۱۰۸ میلیارد تومان به حساب شهرداری واریز کردیم.

شاکر رضا مریدی با بیان اینکه امسال، تحریم‌های ظالمانه و کرونا همه‌ی امور را تحت تاثیر قرار داد، افزود: علی رغم همه‌ی مسائل سعی ما بر این بوده است که حق و حقوق شهر بندرعباس و سایر شهرها را وصول کنیم.

مریدی عنوان کرد: نرخ مالیات ارزش افزوده ۹ درصد است که ۳ درصد آن به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، یک درصد به عنوان مالیات سلامت به حساب دانشگاه علوم پزشکی و  پنج درصد دیگر به حساب خزانه واریز می شود.

وی با بیان اینکه قانون ارزش افزوده از مهر ماه سال ۸۷ شروع شده است و ۱۲ سال از عمر آن می گذرد، اظهار کرد: در طول این مدت یک هزار و ۱۷۳ میلیارد تومان به حساب شهرداری بندرعباس واریز کردیم که از این مقدار ۷۶۴ میلیارد تومان مربوط به سال ۹۶  و هفت ماهه ۹۹ و  ۴۰۸ میلیارد تومان نیز مربوط به ۸ سال قبل است که نشانه‌ی همدلی و همراهی بین شهرداری و امور مالیاتی است.

مریدی افزود: سال گذشته، ۲۸۱ میلیارد تومان به حساب شهرداری واریز کردیم که از این مقدار ۸۸ میلیارد تومان آلایندگی و ۱۹۳ میلیارد تومان عوارض عمومی بود.

مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان گفت: علی رغم اینکه شیوع ویروس کرونا همه‌ی آمار ها را منفی کرده است در هفت ماهه سال جاری تاکنون ۱۰۸ میلیارد تومان به حساب شهرداری واریز کرده‌ایم اما عوارض آلایندگی تا تاکنون نداشته‌ایم. این قول را می‌دهیم در مدت باقی مانده از سال با توجه به مشکلاتی که شهرداری و  کلان شهر بندرعباس در بحث کرونا و سایر مسائل دارد همراه شهرداری ها و دهیاری ها باشیم.

در پایان این جلسه اسلام باوقار رئیس شورای شهر شاکر رضا مریدی را به عنوان مشاور اقتصادی شورای شهر بندرعباس انتخاب کرد.


١٢:٠٢ - 1399/08/25    /    شماره : ١٠٩٥٦    /    تعداد نمایش : ٣٨خروج
ساعت
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-بلوارامام خمینی شهرداری مرکزی-شورای اسلامی شهر بندرعباس فکس:07632233904

07632245308

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 124083

بازدید امروز : 125

کل بازدید : 310226