ساعت
اوقات شرعی
اخبار > *دستگاههای اجرایی در برگزاری همایش مجازی ولایت محور اتحاد اسلامی همکاری لازم را داشته باشند/ استفاده ازظرفیت رسانه ملی باید جز اولویت برنامه ها قرار گیرد*


  چاپ        ارسال به دوست

حجت الاسلام احمد عامری سیاهویی،رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بندرعباس:

*دستگاههای اجرایی در برگزاری همایش مجازی ولایت محور اتحاد اسلامی همکاری لازم را داشته باشند/ استفاده ازظرفیت رسانه ملی باید جز اولویت برنامه ها قرار گیرد*


رئیس ستاد دهه امامت و ولایت هرمزگان گفت: دستگاههای اجرایی در برگزاری برنامه های غدیر و همایش مجازی ولایت محور اتحاد اسلامی همکاری لازم را داشته باشند.


جلسه هم اندیشی گرامیداشت دهه امامت و ولایت و برگزاری همایش مجازی ولایت محوراتحاد امت اسلامی با حضور مدیران و مسوولان شهری استان در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی سهربندرعباس به نقل ازبنیاد غدیر هرمزگان، حجت الاسلام احمد عامری سیاهویی در این جلسه گفت: یکی از مهم ترین رویداد فرهنگی در دهه امامت  و ولایت، برگزاری همایش ولایت محور اتحاد امت اسلامی است که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان برگزار خواهد شد.


وی با اشاره به فرمایشات نماینده ولی فقیه در این جلسه،افزود: باید از تمام ظرفیت موجود برای مدح و بیان فضایل امیرالمومنین (ع) استفاده کرد و برنامه ها به لحاظ شکلی و  محتوایی مانند نیمه شعبان و دهه محرم و عاشورا به صورت خودجوش مردمی شود.


رئیس ستاد دهه امامت و ولایت با استناد به سخنان قابل تحسین و راهنمایی امام جمعه بندرعباس،ادامه داد: اولین همایش مجازی غدیری است که از ظرفیت علمی جامعه المصطفی، مجمع جهانی اهل بیت (ع) و مجمع التقریب با استفاده از رسانه ملی جهت گسترش مخاطبان استفاده خواهد شد و استفاده از رسانه ملی باید جز اولویت برنامه ها قرار گیرد.


 عضو شورای شهر بندرعباس تصریح کرد: به پیشنهاد نماینده ولی فقیه، کامرانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان دبیر برگزاری این همایش انتخاب شد و این همایش مجازی با سخنرانی آیت الله صدیقی دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر، مولوی اسحق از علماء برجسته اهل سنت و برخی از علمای مسیحی خارج از کشور انجام خواهد شد.


عامری سیاهویی بیان کرد: اعضای کمیته های برگزاری این همایش عبارتند از: شهرداری بندرعباس-دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت-مدیریت حوزه های علمیه خواهران و برادران-شورای سیاست گذاری ائمه جمعه-سپاه امام سجاد(ع) - بنیاد نهج البلاغه و دبیرخانه گام دوم انقلاب که با پیگیری و همکاری بنیاد غدیر هرمزگان نسبت به معرفی مخاطبین همایش مجازی و ارائه مشخصات آنان برای تعریف رمز عبور،کاربری،کدملی و شماره تماس اقدام خواهند کرد.


وی با بیان اینکه در برگزاری این همایش جهت کیفیت بخشیدن برنامه و به منظور افزایش زیرساخت پهنای باند فضای مجازی قطعا از مدیریت مخابرات استان کمک خواهیم گرفت، خاطرنشان کرد:به منظور جلوگیری از قطع برق  احتمالی در ساعات برگزاری همایش از شرکت برق استان تقاضای همکاری داریم.


عامری اظهار کرد: طرح احسان علوی در راستای کمک های مومنانه یکی از برنامه هایی است که دردهه امامت و ولایت توسط نیروهای پرتلاش و مخلص سپاه پاسداران، بسیجیان و سایر دستگاههای فرهنگی اجرایی انجام خواهد شد.


رئیس ستاد دهه امامت و ولایت درخصوص جشن های غدیری سال جاری، خاطرنشان کرد: برخی از شهرداران مناطق سه گانه شهری،معاونین و تعدادی از روسای سازمانهای زیرمجموعه شهرداری که در این جلسه حضور داشتند، مقرر شد در هرمنطقه با همکاری و همراهی شهرداران نواحی، شورای اجتماعی محلات، هیاتهای مذهبی، پایگاههای بسیج و مساجد با مشارکت یکدیگر نسبت به آذین بندی، چراغانی و ترویج فرهنگ غدیر با رعایت پروتکل های  بهداشتی محلات موردنظر خود را پوشش دهند.


١١:٠٨ - 1399/05/05    /    شماره : ١٠٤١٧    /    تعداد نمایش : ١٧خروج