ساعت
اوقات شرعی
اخبار > *تعامل بین نمایندگان شهر بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر بندرعباس افزایش می یابد/ مردم بندرعباس از تصمیمات دولتمردان در مقابله با کرونا گله مند هستند*


  چاپ        ارسال به دوست

در یکصد و هشتاد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس مطرح شد؛

*تعامل بین نمایندگان شهر بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر بندرعباس افزایش می یابد/ مردم بندرعباس از تصمیمات دولتمردان در مقابله با کرونا گله مند هستند*

نشست هم اندیشی نمایندگان مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر بندرعباس برای هم افزایی و تعامل بیشتر و برطرف نمودن مشکلات و معضلات برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس؛ یکصد و هشتاد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس با موضوع تعامل هم اندیشی و تبادل نظر فی مابین نمایندگان مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر بندرعباس پیرامون مشکلات شهر بندرعباس و مسائل مربوط به کرونا با حضور احمد مرادی و منصور آرامی نمایندگان مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و امینی زاده شهردار بندرعباس برگزار شد.
⭕در ابتدای جلسه اعضای شورای شهر به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در رابطه با مسائل و مشکلات شهر بندرعباس پرداختند.
⭕⁦♨️⁩فاطمه جراره، رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس:

مردم بندرعباس از تصمیمات مسئولان در مقابله با کرونا گله مندند/ شهر بندرعباس در بحث تجهیزات درمانی و کادر درمان با مشکلات جدی رو به رو است

⭕رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه  گفت: مردم بندرعباس از تصمیمات دولتمردان ناراضی و گله مند هستند و هرچند پیگیری های از جانب نمایندگان مردم و اعضای شورای شهر صورت گرفته است، اما تاکنون نتایج رضایت بخش برای مردم به دنبال نداشته است.
⭕ فاطمه جراره بیان کرد: این جلسه با توجه به مشکلات شهر بندرعباس به ویژه در مقابله با شیوع کرونا و تعامل و هم اندیشی مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس و اعضای شورای شهر بندرعباس تشکیل شده است.
جراره با اشاره به وضعیت بحرانی شهر بندرعباس در این شرایط فعلی تصریح کرد: مردم شهر بندرعباس و استان هرمزگان از تصمیمات دولتمردان ناراضی هستند، هرچند پیگیری هایی از جانب نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر انجام شده است اما تاکنون نتایج مورد رضایت مردم نبوده است.
⭕جراره با بیان اینکه شاید اگر به جای بندرعباس شاهد این شیوع گسترده کرونا در تهران یا شهرهای بزرگتری بودیم، شاید تصمیمات متفاوتی از سوی دولت گرفته می شد، خاطرنشان کرد: در فضای مجازی مردم به شدت گله مند و انتظار دارند، منتخبین مردم در مجلس و شورای شهر اقدامی جدی برای پیشگیری از شیوع کرونا در بندرعباس انجام دهند که درخواست قرنطینه یا ایجاد محدودیت های بیشتری دراین زمینه اتفاق بیافتد.
رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس تصریح کرد: با توجه به اینکه شرایط بندرعباس همچنان در بحث تجهیزات درمانی و کادر درمان با مشکلات جدی رو به رو است، درخواست قرنطینه شهر بندرعباس با توجه به این شرایط را داریم.
وی گفت: تصمیمات ستاد ملی کرونا  برای استان هرمزگان،بعد از نیازی که مسئولین استانی می بینند اتخاذ می شود که این باعث ایجاد شرایط حال حاضر شده است و  باید به سمتی برود که این تصمیمات با توجه به مشکلات پیش آمده در خود استان گرفته شود تا زودتر شاهد کاهش این مشکلات باشیم و انتظار داریم تصمیمات به سمتی برود که از اوضاع بحرانی کنونی بیرون بیاییم.
⭕وی گفت: سیاست کلی دولت و دولتمردان به دولت به گونه ای است که برخی اطلاعات را در اختیار شواری شهر نمی گذارد تا بتوانیم بعد نظارتی خود را به درستی انجام دهیم، که از جمله می توان به مالیات بر ارزش افزوده و حق آلایندگی اشاره کرد و اعضای شورای شهر اگردر این زمینه اطلاعاتی داشته باشند بهتر می توانند برنامه ریزی انجام دهند و نمایندگان مجلس می توانند دراین زمینه به ما کمک کنند تا شاهد اتفاقات خوب و مناسب باشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: عدم یکپارچگی مدیریت شهری بندرعباس، سبب ضرر دیدن حقوق شهروندان بندرعباس شده است، که باید تصمیمات کارشناسی شده برای شهر بندرعباس اعمال شود و آسیبی در این زمینه به مردم وارد نشود.
جراره در خصوص برخی اختلافات بین نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر در موضوع طرح سوال از شهردار بندرعباس، تصریح کرد: در موضوع طرح سوال از شهردار فضایی ایجاد شد که سبب ایجاد فاصله بین نمایندگان مجلس و شورا شد که این امر با تعامل و همفکری می شد رخ ندهد و دغدغه هر دو طرف مهم و ارزشمند است اما باید در فضایی تعاملی بتوانیم مشکلات و دغدغه ها مطرح و با یک خروجی مناسب سبب ثمرات مناسبی برای شهر بندرعباس باشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: شهرداری ها باید قبل از ورود به پروژه ها مطالعات کامل و درستی انجام دهند تا از اتلاف هزینه کردها جلوگیری نماییم وشهر بندرعباس به دلیل ساحلی بودن دارای ظرفیت و پتانسیلی خوبی  است که در صورت بهادادن می توان به نقطه گردشگری  تبدیل شود.

⭕⁦♨️⁩رضا حیدری زادهرئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهربندرعباس:

*متاسفانه اوضاع شهر بندرعباس در زمینه درگیری با ویروس کرونا اصلا مناسب نیست*

رضا حیدری زاده رئیس کمیسیون بهداشت ، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه گفت : زحمات نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و استاندار هرمزگان در زمینه تامین تجهیزات و امکانات پزشکی قابل تقدیر است ولی متاسفانه اوضاع شهر بندرعباس در زمینه در گیری با ویروس کرونا اصلا مناسب نیست.

⭕⁦♨️⁩حجت الاسلام والمسلمین عامری سیاهویی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهربندرعباس:

*متاسفانه به دلیل فقدان تجهیزات پزشکی، مردم هرمزگان توریست درمانی استان های همجوار شده اند*

حجت الاسلام والمسلمین احمد عامری سیاهویی در این جلسه به دو مشکل مهم و عمده حوزه بهداشت و درمان شهر بندرعباس اشاره و بیان کرد : فقدان تجهیزات ضروری و مهم در بیمارستان و همچنین فقدان ردپای قوی سرمایه‌گذار و مشارکت بخش خصوصی در این حوزه ، متاسفانه باعث شده مردم هرمزگان توریست درمانی استانهای همجوار شوند ، لذا نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با ایجاد بسته های حمایتی و تشویقی ویژه بخش خصوصی در کنار خیرین می توانند مشکلات درمانی بیمارستان بندرعباس را کاهش دهند.
⭕رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به گرفتن سهم مردم از ارزش افزوده صنایع غرب گفت : صنایع می توانند در جهت توسعه و تقویت امکانات رفاهی از جمله حمل و نقل شهری ، توسعه فضای سبز ، تامین سرویس های بهداشتی و حمام های سطح شهر ویژه میهمانان وبا حمایت ، هدایت و نظارت مجمع نمایندگان هرمزگان به خواسته های مطلوب شهروندان رسید.

⭕⁦♨️⁩مجید عسکری زاده رئیس کمیسیون برنامه بودجه شورای اسلامی شهربندرعباس :

*شرایط نگران کننده ای در شهر بندرعباس در حال رقم خوردن است*
⭕مجید عسکری زاده، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: اکنون خانواده‌ای در بندرعباس نیست که بیمار یا مریضی در بحث کرونا نداشته باشد و شرایط نگران‌کننده‌ای برای بندرعباس در حال رقم خوردن است. ⭕عسکری زاده بیان کرد: دراسفندماه که ۷۰ بیمار کرونایی در بندرعباس ثبت‌شده بود طی نامه‌ای به مسئولان کشوری شرایط حاد و راه‌های مقابله با آن را با مشورت جمعی از نخبگان مطرح کردم،اما انگار گوش شنوایی وجود ندارد و به همین دلیل در تلاشم نامه‌ای را به سازمان بهداشت جهانی ارسال و وضعیت بغرنج شهر بندرعباس را به گوش آن‌ها برسانم.
وی گفت: نیازمند تصمیم جدی‌تری از سوی مسئولان استان هستیم که باید هرچه زودتر چاره‌اندیشی شود،بی‌تدبیری مسئولان به‌ویژه استانی ما را به اینجا رسانده و هر روز شاهد رشد آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان باشیم.
وی افزود:کادر درمان خسته و دیگر توانی برای مقابله با کرونا ندارند، امکانات درمانی استان هرمزگان در روزهای عادی جوابگوی بیماران نبود و سبب سفرهای درمانی به شیراز و یزد میشد حال که شرایط بحرانی است دیگر نمیشود انتظار چندانی داشت.
⭕عسکری زاده خاطر نشان کرد: باید مجلس و شورای شهر با در نظر گفتن بسته حمایتی در سبب تشویق کادر درمانی پیش رویم،  هرمزگان با کمبود کادر درمانی مواجه است و باید با چارهاندیشی در جهت تقویت آن باشیم.

⭕⁦♨️⁩اسماعیل بواشه عضوشورای اسلامی شهربندرعباس:
*ورزش استان نیازمند حمایت های همه جانبه مسئولان است*
اسماعیل بواشه، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان کرد: زمین های ورزشی شهرک پیامبر اعظم که در اختیار ورزش و جوانان است به شهرداری واگذار شود تا امکانات و  تجهیزات آن نیز کامل گردد.
⭕بواشه بیان کرد:نگاه شورا به گونه ای است که در نظر داریم باشگاه های ورزشی هم برای خانمها و هم برای آقایان  احداث شود.
وی گفت: از تیم های ورزشی حاضر در لیگ های برتر حمایت شود و اسپانسر مالی برای آنها در نظر گرفته شود.
⭕وی افزود: صنایع به حضور در ورزش حرفه ای استان و تاسیس باشگاه همچون دیگر استانها دین خود را به ورزش ادا نمایند.
وی گفت: فولاد هرمزگان مانندسایر استانهای اصفهان ،خوزستان و کرمان نسبت به تاسیس باشگاه وساخت ورزشگاه اختصاصی مجهز اقدام نمایند.
بواشه تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا در استان نیاز مبرم به نیروی متخصص و بهیار محسوس شده است که متاسفانه به دلیل عدم وجود دبیرستان بهیاری در چند ماه اخیر از طریق برگزاری آزمون نیروهایی از سایر استانهای همجوار جذب شده است.

⭕⁦♨️⁩آبتین امیری عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این جلسه بیان کرد: انتظار داریم نمایندگان ما از تجربه خود برای مهار نمایندگان تازه کار در مجلس استفاده کنند. امروز برخی نمایندگان بی تجربه مجلس،با موضع گیری های احساسی و بدون مطالعه خود روح و روان مردم را بهم می ریزند.

⭕⁦♨️⁩کیانوش جهانبخش رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهربندرعباس:
*مردم هرمزگان در حوزه های توسعه ای نقش بدون سهم دارند*
کیانوش جهانبخش، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه  بیان کرد : مردم هرمزگان در تمام حوزه های توسعه ای نقش دارند ولی سهم ندارند.هیچکس نمیتواند بگوید بهترین رفتار قانونی را داشته و بقیه پر از اشتباه بوده و هستند.
رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر بندرعباس گفت: جز افتخارات بنده خواهد بود که برای احیای شبکه فاضلاب شهر زادگاهم در مقابل لوله فاضلاب قرار گرفتم تا درد مردم شهرم را به گوش مسئولان برسانم و  وقتی انواع نامهنگاریها و بندهای قانونی را اجرا اما جوابی نگرفتم مجبور به ایستادن مقابل لوله فاضلاب شدم که خوشبختانه با انتشار گسترده در فضای رسانهای حساسیتها را بیشتر کرد.
جهانبخش گفت: بهتر است دوستان بروند قبل و بعد از اقدام بنده در مقابل مشکلات فاضلاب شهری بندرعباس مطالعه کنند تا ببینند  چه اقداماتی صورت گرفته و چه نتایجی به دنبال داشته است.
⭕وی افزود: پرونده فاضلاب شهر بندرعباس در کمیسیون اصل ۹۰ مطرح است و نمایندگان بندرعباس از ظرفیت قانونی خود برای تصویب آن بهره بگیرند که با تصویب آن شرکت آب و فاضلاب باید نسبت به این مشکلات خسارت بپردازد.
⭕عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در پایان تصریح داشت:بنده هم قبول دارم عملکرد شهردار و شورای شهر بندرعباس مطلوب نیست، تلاش تمامی مسئولان شهری بندرعباس در جهت مطلوبیت عملکردهاست و بر این اساس تلاش کرده و میکنیم.

⭕⁦♨️⁩فرزانه آرامش رئیس کمیسیون عمران،حمل ونقل وترافیک شورای اسلامی شهربندرعباس :
*اسکله ی روبروی جزیره ی هرمز به یک معضل عمرانی برای شهر بندرعباس تبدیل شده است*

⭕فرزانه آرامش نائب رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: با توجه به اینکه شهر بندرعباس بعنوان قطب گردشگری محسوب میشود ، لذا مردم این شهر شایسته برخورداری از بهترین امکانات رفاهی را دارند پس تقاضا می شود در جهت استفاده از میهمانان و گردشگران نسبت به پیگیری اختصاصی تاکسی های وی آی پی بعنوان زیر ساخت های گردشگری و در ورودی های شهر شامل؛راه آهن ، فرودگاه و بندر شهید حقانی اقداماتی انجام شود.
رئیس کمیسیون عمران ، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان کرد : انتظار داریم که از تاکسی ها و آژانس های بی سیم برای حمل و نقل عمومی مردم و بهسازی تاکسی های موجود و پیگیری ماشین های منطقه آزاد حمایت شود.
⭕آرامش اظهار داشت : درخواست دارم از طریق وزارت کشور نسبت به پیگیری و اختصاصی اتوبوس و تاکسی برای رفاه حال ساکنین شهرک پیامبر اعظم در نظر گرفته شود ، هم اکنون وسایل که به این شهرک اختصاصی یافته از محل سهم شهر بندرعباس است که با توجه به عدم تخصیص چند ساله، شهر بندرعباس نیز از لحاظ حمل و نقل عمومی در مضیقه است.
آرامش در پایان گفت : اسکله روبروی جزیره هرمز به یک معضل عمرانی برای شهر بندرعباس تشکیل شده است و سبب خشک شدن ساحل شهر بندرعباس می شود که می بایست توجه به بیشتری به این موضوع صورت گیرد.

⭕⁦♨️⁩جواد بلارک عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این جلسه بیان داشت: مردم درخصوص سند اراضی بافت فرسوده با مشکل مواجهند و توان گرفتن سند راندارند خصوصا در محله نایبند جنوبی که اراضی ان مربوط به چندین مالک مانند ستاداجرای فرمان امام، بنیاد مستضعفان و شرکت مینرال اکسپورت است. وتا مشکل سند اراضی حل نشود مشکل بافت فرسوده نیز حل نخواهدشد.
⭕عضوهیئت رییسه شورای شهر بندرعباس گفت:با کمک سازمان باز افرینی و وزارت مسکن این مشکل حل شدنی است.
بلارک تصریح کرد: باتوجه به اینکه 43درصد شهر بندرعباس را بافت فرسوده تشکیل داده ،بافت فرسوده نیازمند اصلاح می باشد که اعتباری بالای بیست هزار میلیارد تومان نیز نیاز دارد که میطلبد این موضوع  در بعد ملی تلاش و  پیگیری شود.
⭕⁦♨️⁩منصور آرامی، نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی:
*واگذاری اختیارات مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان به استاندار*
⭕منصور آرامی، نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در این جلسه بیان کرد: در بحث قانون نیز باید گفت که از ظرفیت قانون ها در جهت افزایش ظرفیت های شهری در سراسر کشور استفاده درست نکردیم.
آرامی گقت: حرف زدن و انتقاد که همه مردم بلدند اما وظیفه منتخبین مردم استفاده از قوانین برای کاهش مشکلات و بهره گیری تخصصی و استفاده از حقوقدانان برای استفاده صحیح از قوانین است
وی تصریح کرد: باید برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در شورای شهر و شهرداری بندرعباس ترسیم و نمایندگان در جلسات با وزار با استفاده از این برنامه ها در مسیر استفاده از ظرفیت های اقتصادی بهره ببرند.
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شهر بندرعباس خاطر نشان کرد قبح فساد نباید در سیستم و دستگاه های اجرایی ریخته شود، نباید نسبت به فساد بی تفاوت باشیم و هر فسادی حتی کوچک سبب به کج رفتن مسیر حرکتی می شود و فساد در کشورمان بیداد می کند و برای مبارزه با آن باید برنامه داشته باشیم، مقام معظم رهبری در جلسه با مسئولان دستگاه قضایی کشور نیز مبارزه با فساد را از اهم برنامه های مسئولان دانست و این نشان دهنده دغدغه مقام معظم رهبری است که باید تمامی مسئولان به این موضوع پایبند باشند.
آرامی بیان داشت: تمامی مطالباتی که دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان از مجمع نمایندگان خواست در جلسه با دکتر نوبخت مصوب شد و اختیاراتی که استاندار هرمزگان و ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان خواست نیز به هرمزگان محول شد ورئیس جمهور اختیارات در بحث مدیریت بیماری کرونا در استان ها را به استاندار داد، دانشگاه علوم پزشکی اگر تصمیم و سیاستش بر محدودسازی و قرنطینه باشد باید استاندار این موضوع را عملی کند یا اگر تعطیلی ادارات مدنظر باشد، استاندار می تواند این موضوع را اجرا کند.

⭕⁦♨️⁩احمد مرادی، نماینده مردم بندرعباس درمجلس شورای اسلامی:
*یک نماینده بر طبق قانون می تواند بر تمامی امور نظارت داشته باشد*
احمد مرادی، نماینده مردم بندرعباس در مجلس در این جلسه بیان داشت: باید هرکسی به وظایف و تعهداتش توجه کند و به آن سوگندی که یاد کرده است باید آن را سرلوحه امور قرار دهد
نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی گفت:قانون گذار پیگیری مشکلات مردم تنها شهر بندرعباس را به اعضای شورای شهر بندرعباس محول کرده و امور قشم یا روستاها را از آن ها نمی طلبد، اما به نمایندگان مجلس مدیریت کل کشور را سپرده و نظارت بر تمامی امور را طبق قانون می تواند یک نماینده مجلس انجام دهد.
وی بیان کرد: آلومینیوم المهدی هرمزگان که پشتش کثیف ترین افراد وجود داشتند نیز با حمایت مردم بازپس گرفته شد، باید همه مسئولان باهم یکی باشیم و کنار هم بتوانیم حقوق مردم را پس بگیریم و سبب رضایت بخشی شویم.
مرادی گفت : اگر خواهیم کار شهر بندرعباس راه بیفتد باید همه باهم یکی باشیم،مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس دهم بزرگترین خیانت به مردم کردند اما در مجلس یازدهم تاکنون چهارجلسه برگزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تاکنون برای تجهیزات درمانی استان با همکاری استاندار هرمزگان دریافت شده است.
در پایان جلسه مقرر گردید؛ جلسات تعاملی بین نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر بصورت مستمر در راستای پیگیری مشکلات شهری برگزار شود و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی جلسات تعاملی بین دستگاه ها( همچون امور مالیاتی، صنایع و...) و شهرداری برگزار نمایند تا با استفاده از این ظرفیت قانونی مشکلات موجود در شهر سریعتر برطرف گردد. و در ادامه نیز مقرر شد، نامه ای با امضای منتخبین مردم هم در مجلس شورای اسلامی و هم شورای شهر تنظیم شود که با توجه به شرایط ویژه و خاص شهر بندرعباس در زمینه بیماری کرونا،اجازه داده شود که در سطوح مختلف استان تصمیم گیری نماید و نقش نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر در این زمینه تاثیر گذار باشد.


٠٠:٥٨ - 1399/04/09    /    شماره : ١٠٣٠٦    /    تعداد نمایش : ٣٧خروج