ساعت
اوقات شرعی
اخبار > افزایش 35 درصدی نرخ تاکسی سرویس مدارس


  چاپ        ارسال به دوست

در یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس صورت گرفت:

افزایش 35 درصدی نرخ تاکسی سرویس مدارس

🔹در یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس با دستورکار نرخ تاکسی سرویس مدارس در سال 1399-1400 برگزار شد که منجر به تصویب افزایش 35 درصدی نرخ تاکسی سرویس مدارس گشت.🔹به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس ، فاطمه جراره رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در نطق پیش از دستور خود در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهیدان والا مقام جامعه اصناف، این روز را به همه تلاشگران عرصه تولید، توزیع و اقتصاد شهرستان بندرعباس تبریک و تهنیت عرض نمود و از تلاش ها و خدمات ارزشمند این قشر فهیم و زحمتکش در راستای کمک به رونق تولید ایجاد اشتغال و ارتقای فضای کسب و کار قدردانی کرد و اظهار داشت: اصناف در مورد بیماری کرونا شاید زودتر از ستاد ملی کرونا در خیلی از زمینه ها آمادگی خودشان را اعلام کردند و برای سلامت شهروندانمان همکاری لازم را در این زمینه داشتند.


🔹فاطمه جراره در ادامه پیشاپیش ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) بانوی کرامت،  وفاداری و مظهر فضایل که به عنوان روز دختر نامگذاری شده است را تبریک گفت و افزود: امیدوارم این بانوی بزرگوار سرمشق و الگویی برای دختران نوجوان و جوان و زمینه ساز تعالی معنوی، اخلاقی و علمی شان را بیش از پیش فراهم سازد.


🔹وی افزود:  این میلاد فرخنده و همچنین پیشاپیش آغاز دهه کرامت را به همه مسلمانان جهان به ویژه شهروندان متدین و وارسته شهرستان بندرعباس تبریک و تهنیت عرض  می کنم.


🔹رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس ضمن تشکر از قشر زحمتکش و کادر درمانی استان هرمزگان به ویژه شهرستان بندرعباس که در این روزهای سخت همچنان فداکارانه خدمت می کنند و از جان شهرومندان وبیماران  محافظت می کنند، افزود:  با توجه به تمام کمبودها و مظلومیتی که همیشه استان داشته است، این شرایط کنونی  در حال حاضر جان  و سلامت شهروندان ما را نشانه گرفته است و ما تا الان منتظر بودیم که ستاد ملی کرونا تصمیماتی را برای استان هرمزگان و شهرستان بندرعباس داشته باشد که این نشان دهنده این بود که تصمیماتی که ستاد ملی کرونا می گیرید کمی دیر است و خود شهرستان و استان سریعتر به این نتیجه می رسند و امید داریم خود استان با توجه به شرایط تصمیمات صحیح را بگیرد.


🔹وی ادامه داد: اکنون ستاد ملی کرونا به این نتیجه رسیده است که خود استان تصمیمات را اتخاذ نماید که البته شاید کمی هم دیر بوده است اما  امیدواریم که زودتر تصمیماتی گرفته شود که سلامت شهروندان ما بیشتر از این به خطر نیفتد و ما متاسفانه  با توجه به این بیماری و مشکلاتی که وجود داشت افراد زیادی از جمله یکی از کارمندان زحمتکش سازمان پسماند را از دست دادیم که به همکاران و خانواده محترمش تسلیت عرض می نماییم.

 

🔹جراره در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با افزایش نرخ تاکسی سرویس مدارس گفت: باید در نظر بگیریم که بعضی از خانواده ها چندین دانش آموز دارند و خودمان باید به فکر یکدیگر باشیم و به هم کمک کنیم تا مبادا فشار اقتصادی بر خانواده ای تحمیل شود.


🔹وی تصریح کرد: درست است که رشد زیادی در هزینه سوخت داشته ایم ولی این موضوع هم باید در نظر گرفته شود که اقشاری هم که می خواهند  از این سرویس ها استفاده کنندنباید متحمل فشار اقتصادی زیادی بشوند.


🔹جراره تاکید کرد: اکنون حدود 70 الی 80 درصد سرویس های مدارس به صورت آزاد خدمات می دهند و درصدی به شرکت های مورد تایید پرداخت نمی کنند بنابراین مبالغ کمتری دریافت می کنند که از این رو خانواده ها ترجیحا به این سرویس ها روی می آورند تا هزینه کمتری برایشان داشته باشد، ما هم نگاهمان این است که اگر قرار است خدماتی ارائه شود در غالب شرکتها باشد که مسوولیت این قضیه بر عهده این شرکت ها باشد که امنیت خاطر خانواده ها تامین شود بنابراین باید در افزایش نرخ مواردی در نظر گرفته شود که خانواده ها ترغیب شوند و  از شرکت ها سرویس بگیرند. 


🔹فرزانه آرامش، رئیس کمیسیون عمران گفت: در جلسه کمیسیون عمران که با حضور نمایندگان آموزش و پرورش و نمایندگان شرکت های سرویس مدارس و نمایندگان حمل و نقل برگزار شد نظر کمیسیون بر این شد که افزایش نرخ تاکسی سرویس مدارس 35 درصد اعلام شود.


🔹وی ادامه داد: در سال98 نسبت به قبل افزایش 15 درصدی داشتیم در حالیکه برای 4 سال قبل آن افزایش قیمتی نداشتیم.


🔹حیدری زاده؛ عضو شواری اسلامی شهر بندرعباس اذعان داشت: براساس افزایش 35 درصدی در صفر تا 3 کیلومتر 40 هزار تومان،3تا 6کیلومتر 48 هزار تومان،6تا9 کیلومتر56 هزار تومان،9تا 12 کیلومتر64 هزار تومان و 12 تا 15 کیلومتر 72 هزار تومان نسبت به سال قبل افزایش می یاید.


🔹اسماعیل بواشه، عضو شواری اسلامی شهر بندرعباس: با اشاره به شرایط گرانی و رکود اقتصادی چند وقت اخیر اظهار داشت: با افزایش نرخ 35 درصدی مخالف است و افزایش 25 درصدی را معقول تر می داند.


🔹وی افزود: خانواده ای که 3 یا 4 فرزند دانش آموز دارد به سختی از عهده پرداخت این هزینه ها بر می آید.


🔹کیانوش جهانبخش: افزایش سال گذشته بر اساس تثبیت قیمت ها بوده است که جهش 2هزار تومانی برای قیمت بنزین نداشتیم اما اکنون آنالیز کلا بر اساس قیمت سوخت فعلی و افزایش قیمت لوازم یدکی و... غیره دیده شده است که بر این اساس افزایش 35 درصدی معقول به نظر می رسد.


🔹مجید عسکری زاده ، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: آموزش و پرورش هیچ مسوولیتی در قبال سرویس دانش آموزی ندارد و مسوولیت اول تا آخرش به عهده شهرداری است، هر ساله شهرداری نرخ پیشنهاد می دهد و شورا تصویب می کند.


🔹وی افزود:  باید شرایط خانواده های بسیاری در  بلوار امام حسین و یا شهرک پیامبر اعظم زندگی می کنند و دارای دو یا سه فرزند هم هستند را هم در نظر بگیریم چراکه در آن مکان ها امکانات آموزشی  مناسب هم وجود ندارد و هر سال تاکید می کنم که شهرداری موظف است وسائط حمل و نقل عمومی و ارزان قیمت برای شهرک پیامبر اعظم در نظر بگیرد.


🔹عسکری زاده  اذعان داشت: از طرفی هم باید به رانندگان توجه کرد که افزایش نرخ بنزین و نرخ چند صد درصدی خودرو را داشتیم.


🔹محمد بی نیاز، معاونت بار و کالای سازمان مدیریت حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری بندرعباس در این جلسه گفت: شهر بندرعباس نیازمند سرویس مدارس برای 20 هزار دانش آموز است که اگر به طور متوسط در هر ماشین 4 دانش آموز حضور داشته باشد در حدود5 هزار دستگاه خودرو تاکسی سرویس مدارس نیازمند هستیم که این عدد در حال حاضر 734 دستگاه است که کمتر از حدود 15 درصد این آمار است.


🔹بی نیاز  افزود: در آّبان سال گذشته به دلیل افزایش نرخ سوخت خیلی از رانندگان اعلام کرده بودند که یا باید افزایش کرایه داده شود ویا لغو قرارداد که چون افزایش کرایه مصوبه ای نداشت در نهایت منجر به لغو قرارداد شد که برای خیلی ازخانواده ها معضل به وجود آمده بود. 


🔹وی خاطرنشان ساخت: سازمان حمل بار و مسافر دخل و تصرفی در این قراردادها ندارد و مبلغ قراردادهای منعقده بین شرکت ها و خانواده بسته می شود که 5 درصد سهم پیمانکار، دو ونیم درصد سهم کارگروه مدرسه و 85درصد سهم راننده و هفت و هشت دهم درصد هزینه بیمه قرارداد است.


🔹در پایان بررسی این لایحه، اعضای شورای شهر با افزایش ۳۵ درصدی نرخ سرویس مدارس بندرعباس موافقت کردند و افزایش 35 درصدی نرخ کرایه سرویس مدارس مصوب گردید.


١٢:٣٥ - 1399/04/02    /    شماره : ١٠٢٨٠    /    تعداد نمایش : ٢٧خروج