سه شنبه ١٨ مرداد ١٤٠١
اخبار > اختلاف نظر و تفاوت دیدگاه ها می تواند منجر به شورایی پویا و پر تلاش گردد که حتی بر خودش نیز نظارت دقیق و درست خواهد داشت


  چاپ        ارسال به دوست

عیسی عباسی عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

اختلاف نظر و تفاوت دیدگاه ها می تواند منجر به شورایی پویا و پر تلاش گردد که حتی بر خودش نیز نظارت دقیق و درست خواهد داشت

عیسی عباسی عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس: 

اختلاف نظر و تفاوت دیدگاه ها می تواند منجر به شورایی پویا و پر تلاش گردد که حتی بر خودش نیز نظارت دقیق و درست خواهد داشت 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، عیسی عباسی ، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در نطق پیش از دستور سی و دومین جلسه رسمی این شورا ضمن فرا رسیدن اعیاد شعبانیه و روز پاسدار و روز جانباز و همچنین پیشاپیش روز جوان و لادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان عج ، عنوان کرد : 

اختلاف نظر و تفاوت دیدگاه ها می تواند منجر به شورایی پویا و پر تلاش گردد که حتی بر خودش نیز نظارت دقیق و درست خواهد داشت ، لذا اختلاف نظر ها در شورا نه تنها جای نگرانی ندارد که مایه امید مردم است که بلاخره بعد از گذشت پنج دوره از عمر شورای شهر بندرعباس، شورای شهری بر سر کار آماده است که با وجود اینکه غالب اعضای این شورا از یک عقیده فکری هستند اما دائما در حال نقد و بررسی مسائل و موضوعات مختلف هستند و برخلاف ادوار گذشته هیچ ملاحظه ی سیاسی و حزبی جز مردم ندارند. تعداد قلیلی هم که برخلاف این جریان شنا می کنند برای مردم شناخته شده اند. 

اما ظاهرا وجود شورای پویا و منتقد خاری در چشمان کسانی شده است که امید و آمال سیاسی خود را در کسب کرسی های قدرت بر باد رفته می بینند. و از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به شورایی که خودشان هم در آن عضو هستند دریغ نمی کنند. ظاهرا فراموش کرده اند که در حال سوراخ کردن کشتی هستند که خودشان نیز در آن نشسته اند. 

وی ادامه داد : با توجه به لغو جلسه فوق العاده روز یکشنبه و فضا سازی و تخریب ها علیه اعضای شورا، لازم می دانم چند نکته ای را محضر همشهریان عزیزم توضیح دهم. 

روز شنبه ابتدای هفته جاری از طریق دفتر ریاست شورای شهر دعوتنامه اداره کل منابع طبیعی مبنی بر دعوت اعضای شورای شهر به مراسم روز ملی درختکاری که با حضور مدیران کل استانی، انجمن های مردم نهاد و معاونین استاندار برای روز یکشنبه ساعت 9 صبح برنامه ریزی شده بود ارسال گردید. 

حدودا دو ساعت پس از ارسال این دعوتنامه، اصلاحیه دستور کار جلسه ای که  برای یک ساعت پس از دعوتنامه روز درختکاری برنامه ریزی شده بود ارسال گردید. 

لذا با عنایت به اهمیت موضوع درختکاری و تاکید هر ساله رهبر معظم انقلاب که برای نشان دادن اهمیت درختکاری ، هر ساله شخصاً اقدام به کاشت نهال می نمایند به همراه تعدادی از همکاران برنامه ریزی نمودیم تا ساعت نه صبح در مراسم درختکاری اداره کل منابع طبیعی حضور یافته و ساعت ده در صحن شورا حضور یابیم. 

به همین منظور نیز پیش از پایان مراسم روز درختکاری و به قصد حضور در صحن شورا از نهالستان باغو حرکت نموده و پس از مشاهده ترافیک ورودی شهر، بنده با منشی شورا تماس گرفته و ضمن عذرخواهی عرض نمودم که در مسیر شورا هستیم اما با کمی تاخیر خواهیم رسید. لذا در ساعت ده و سی و پنج دقیقه، و به محض ورود به راهروی شورا مشاهده نمودیم، رئیس شورا جلسه را لغو نموده و با عجله در حال خروج از صحن هستند. 

با عنایت به اینکه خودمان را مقصر این تاخیر می دانستیم، همکاران درخواست نمودند تا بنده ریش سفیدی نموده و در حالی که هنوز مهمانان جلسه در صحن شورا حضور داشتند از هیئت رئیسه درخواست نمایم تا جلسه را برگزار نمایند. اما ایشان و نائب رئیس با پرخاش پاسخ دادند که ختم جلسه را اعلام نموده ام و برگزاری جلسه قانونی نیست. 

خوب اگر جلسه ای قانوناً، آغاز شده که ختم قانونی اش را اعلام نموده اند چه دلیلی دارد فریاد سر بدهید که شما مقصرید؟ و اگر جلسه ای قانوناً نداشتید که ختم قانونی هم داشته باشد لااقل لغو جلسه را علام می کردید و نه ختم آن را . 

بنده از ریاست محترم خواهش کردم و گفتم به خاطر مردم و کار مردم جلسه را تشکیل دهید و ما در ابتدای جلسه از شما و یکایک اعضا و میهمانان ضمن پذیرش تقصیر عذرخواهی می کنیم اما جلسه را لغو نکنید.

با تندی پاسخ دادند قانونی نیست که جلسه را برگزار کنم.

خواهش کردم قانون را خم کنید ولی خرد نکنید. که اینبار جواب تند تری از عزیز دیگری در همان اتاق شنیدم. 

اگر ملاکتان واقعا قانون است بسیار عالی ، پس لطفاً از این پس عین قانون را اجرا نمائید. 

لطفا بعد از هشت سال و نیم عضویت در شورا، به تفاوت بین لغو و ختم جلسه دقت بیشتری نمائید. 

ریاست محترم شورا، بارها خدمت شما عرض کردم لطفا اختلاف نظرات سیاسی را به امور مردم نکشانید که بخدا قسم مردم متوجه می شوند و سکوت نمی کنند. 

اگر مردم در محلات و مساجد به شما تندی می کنند و ناسزا می گویند، باور کنید ماهم ناراحتیم و از این وضعیت خشننود نیستیم. 

خودتان دائما در همین صحن شورا می فرمائید مردم بابت گلایه مندی ها و انتقادات حق دارند، پس چرا انتقاد مردم از خودتان را برنامه ریزی شده قلمداد می کنید؟؟  چرا هرچه برای دیگران می پسندیم برای خودمان نمی پسندیم؟ 

بنده و سایر همکارانم اشتباهمان را می پذیریم و ضمن پوزش از مردم دلایل آن را هم توضیح دادیم. 

اما سوال اینجاست، افرادی که سنگ مردم را به سینه می زنند چطور بعد از دو روز از جلسه فوق العاده ، جلسه عادی را با همان دستور کار و نه حتی یک نقطه کم و زیاد برگزار می کنند؟ 

پس چرا از همان ابتدا به جلسه عادی موکول نشد؟ و اگر دستور کار زیادی در پیش دارید و حتی دو روز نمی توانستید برای رسیدن به جلسه عادی صبر نمائید، چرا دستور کاری را که اینقدر مهم می دانید از 19 بهمن ماه که به شورا ابلاغ شده بود معطل گذاشته بودید؟ 

بترسیم از روزی که مردم بدانند چرا علی رغم اینکه تمام قطعات شهربازی خریداری شده و اماده نصب است و با وجود همراهی و همکاری استاندار و دستگاه قضایی تا صدور مجوزهای مربوطه ، هنوز قطعات شهربازی زیر آفتاب منتظر نصب است. 

وی گفت : به شهردار محترم بندرعباس، صریحاً ، تذکر می دهم در صورتی که هر چه سریعتر نسبت به شروع عملیات ساخت شهربازی اقدام ننموده و یا نسبت به ارائه گزارش وقایع رخ داده و کارشکنی ها ارائه گزارش ننماید بنده شخصاً، به مردم و اصحاب محترم رسانه اعلام خواهم نمود که چرا اموال بیت المال در زیر آفتاب در حال پوسیدن است. 

عباسی در پایان گفت: تذکر دیگری هم به مدیران مناطق می دهم که چرا با وجود تهیه دستگاه های مکانیزه رنگ آمیزی جدول و بالا رفتن سرعت و کیفیت کار رنگ آمیزی ، بازهم این امر را به بهانه کمبود زمان به پیمانکار واگذار نموده اند؟ این مهم نشان از بی تدبیری مدیران مذکور است که امورات زیباسازی مناطق را به روزهای پایانی سال موکول نموده و موجب اتلاف بیت المال می گردند لذا از شهردار محترم درخواست برخورد لازم را دارم.


١٧:٢١ - 1400/12/18    /    شماره : ١٣٣١١    /    تعداد نمایش : ١٢٩خروج
ساعت
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-بلوارامام خمینی شهرداری مرکزی-شورای اسلامی شهر بندرعباس فکس:07632233904

07632245308

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 43747

بازدید امروز : 105

کل بازدید : 461740