سه شنبه ١٨ مرداد ١٤٠١
اخبار > مدیریت مطلوب نیروها و سرمایه‌های انسانی موجبات ارتقای بهره‌وری و افزایش رضایت ارباب رجوع را فراهم می آورد./نیاز به عدالت در سیستم اداری را می توان به عنوان مهمترین دغدغه‌های نیروها نام برد


  چاپ        ارسال به دوست

کناری نژاد، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

مدیریت مطلوب نیروها و سرمایه‌های انسانی موجبات ارتقای بهره‌وری و افزایش رضایت ارباب رجوع را فراهم می آورد./نیاز به عدالت در سیستم اداری را می توان به عنوان مهمترین دغدغه‌های نیروها نام برد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، کناری نژاد عضو شوراي اسلامي شورای اسلامی شهر بندرعباس در نطق پیش از دستور سی و دومین جلسه رسمی این شورا ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت :  با توجه به تذکرات متعهد همکاران نسبت به مشکلات پرسنل شهرداری هیچ اقدامی از سوی شهردار محترم صورت نگرفته ، انگار این موضوع مهم از دغدغه‌های ایشان نیست ، شهردار محترم لطفاً از کارهای پوپولیستی بپرهیزند و به مشکلات پرسنل شهر بصورت کارشناسی بپردازید .

کناری در ادامه ضمن تشکر از زحمات معاون محترم شهردار که به تنهایی پایه دغدغه‌ها و مشکلات پرسنل محترم شهرداری ایستاده اند عنوان کرد: همانگونه که مستحضر هستید منابع انسانی با توجه به نقش اثر‌گذار خود بر پویایی ، پیشبرد اهداف و توسعه سازمان سرمایه اصلی و روح و یک سازمان محسوب می‌شوند و از این حیث ، مدیریت مطلوب نیروها و سرمایه‌های انسانی موجبات ارتقای بهره‌وری و به دنبال آن افزایش رضایت ارباب رجوع را فراهم می آورد .

وی ادامه گفت: به عنوان نمایندگان مردم قاطعانه خط قرمز شورای ششم را منافع و حقوق  شهروندان و پرسنل محترم شهرداری که رکن اصلی در پیشبرد بهتر امور می‌دانیم و در خصوص این مسئله با هیچ شخصی تعارف نداریم .

وقتی پای صحبت‌های نیروی خدوم شهرداری می‌نشینیم از چندین دغدغه جدی خود سخن به میان می‌آورند :

نیاز به عدالت در سیستم اداری را می توان به عنوان مهمترین دغدغه‌های نیروها نام برد پرسنل زمانی می‌تواند در مسیر خدمت به مردم گام بردارند که از آرامش و امنیت شغلی برخوردار باشند .

این روزها که تقریباً می‌توان گفت اصلی‌ترین دغدغه قشر متوسط جامعه مسئله معیشت است ، شهرداری بندرعباس به جای چاره اندیشی برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به پرسنل ، راه تضعیف پرسنل را در پیش گرفته است .

کناری نژاد گفت: تضعیف و وضعیت تعداد زیادی از پرسنل شرکتی شهرداری و تبدیل آنها به نیروی حجمی باعث یاس در میان این افراد و ایجاد اضطراب در میان سایر نیروها شده است .

شهرداری بندرعباس به جای پیگیری برای اخذ مجوزهای تبدیل وضعیت نیروهای زیرمجموعه در راستای افزایش انگیزه کاری و توان معشیتی پرسنل ، به فکر کم کردن حقوق و دستمزد ایجاد اختلاف طبقاتی میان کارکنان و همچنین تعریف جایگاه آنهاست.

انتظار می رود ماجرای تبدیل وضعیت نیروهای حجمی به شرکتی در دستور کار قرار گرفته و مشکلات این افراد حل شود شهرداری حق اخراج هیچ نیرویی را ندارد به جای حذف صورت مسئله به فکر حل آن باشید . 

این مقام مسئول ادامه داد:از هیئت رئیسه شورا درخواست می شود این موضوع را در دستور کار قرار دهند و مدت زمان معینی برای حل آن در نظر گرفته شود . 

در بحث ستاد استقبال از بهار که ویژه ایام نوروز است با وجود اینکه دو هفته تا آغاز تعطیلات نوروزی مانده شهرداری هیچ برنامه ای نوآورانه متاسفانه ندارد به غیر از رنگ کردن جداول و برخی از معابر اتفاق دیگری در شهر نمی بینیم حداقل به فکر تغییراتی در شهر باشید تا مردم برای لحظاتی هم که شده فشار اقتصادی و مشکلات را از یاد ببرند . 

هر ساله این حجم از گردشگر با ورود به بندرعباس برای شهرداری چیزی جز هزینه قابل توجه و دردسر و زحمت نداشته است در حالی که حجم قابل توجهی از گردشگران نوروزی در ایام پیش رو وارد بندرعباس می شوند ، شهردار بندرعباس ، در ارائه برنامه های انتخابی خود از کسب درآمد ها برای شهرداری در این ایام تاکید داشته است . لازم است توضیحات لازم در خصوص چگونگی و راهکارهای کسب این درآمدها و پیش‌بینی میزان آن را ارائه کنند به شورا و بابت روز درختکاری جادارد از معاون خدمات شهری فضای سبز  ،پسماند، آرامستان که از طرح وایده پویش جوانه‌های کمیسیون خدمات شهری شورا در راستای مشارکت و پیوند مردم با طبیعت به خوبی اجرا نمودند تشکر می نمایم .

وی در پایان گفت : یک نکته را باید به همکاران عزیز و زحمت کشم که هم از لحاظ سنی و تجربه‌ای از بنده بزرگتر و همگی استاد بنده هستند متذکر شوم والله  ما آماده ایم که در کنار شما کارهای اساسی و بنیادی برای شهر و شهروندان انجام دهیم عزیزان باید صحه صدرشان را بالا ببرند بعضی از دوستان قبل از انتخاب شهردار در اتاق‌های در بسته شرط شان رئیس شورا شدن بود حالا به هر دلیل رئیس نشدند خواهشاً جو شورا را متشنج نکنید انشاءالله در سال‌های آینده خودشان ریاست را به دست بگیرند اما در حال حاضر بگذارید شورا در کمال آرامش وظایف شورای خود را انجام دهد .


٠٩:٣٩ - 1400/12/18    /    شماره : ١٣٣٠٨    /    تعداد نمایش : ١١٣خروج
ساعت
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-بلوارامام خمینی شهرداری مرکزی-شورای اسلامی شهر بندرعباس فکس:07632233904

07632245308

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 43744

بازدید امروز : 89

کل بازدید : 461724