شنبه ٢٧ شهريور ١٤٠٠
اخبار > "عملا ثروت های بندرعباس در اختیار بنگاه اقتصادی هست اما خدمات و تلاش های آن بر دوش شهرداری حس می‌شود"


  چاپ        ارسال به دوست

سید محمد رضا موسوی،عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

"عملا ثروت های بندرعباس در اختیار بنگاه اقتصادی هست اما خدمات و تلاش های آن بر دوش شهرداری حس می‌شود"

سید محمد رضا موسوی،عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

"عملا ثروت های بندرعباس در اختیار بنگاه اقتصادی هست اما خدمات و تلاش های آن بر دوش شهرداری حس می‌شود"

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: عملا ثروت های بندرعباس در اختیار بنگاه اقتصادی هست اما خدمات و تلاش های آن بر دوش شهرداری حس می‌شود، متاسفانه زمانی که وقت کمک و مشارکت در فعالیت های اجتماعی است بسیاری با این شهر غریبه می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، سید محمد رضا موسوی در نطق هفتمین جلسه علنی شورا،ضمن تسلیت درگذشت دو نوجوان غرق شده در ساحل به خانواده آنها اظهار کرد: این نتیجه نداشت تفریحگاه مناسب در خور شأن و شخصیت مردم بندرعباس است. متاسفانه سالهای سال است که این زخم بر پیکره ی مردم بندرعباس حس میشود که حق مردم استان در این خصوص ضایع شده است.

موسوی ضمن اشاره به مناسب نبودن جایگاه قایقرانی پشت استانداری افزود: ازشهریور ماه 99 این مکان در اختیار سازمان ها قرار گرفته است ولی تا کنون نه اقدامی برای ساخت و ساز این محل صورت گرفته و نه اقدامی به اعزام نیرو برای حفظ و حراست از این مجموعه شده، که متاسفانه این حادثه رخ داده است. 

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه شورای شهر بندرعباس در ادامه اظهار داشت: متاسفانه در آنجا کانکسی وجود دارد که خانم ها از آن به عنوان رختکن استفاده می‌کنند، که این در قاموس این شهر و در غیرت مردمان این شهر جایی ندارد.

 

وی گفت: کارگزاران شهری و استانی نظام باید رویه ی عدالت محوری را دنبال کنند، و انشاالله با حضور شهردار جدید در مسند شهرداری این تغییر نگاه صورت پذیرد.

موسوی در ادامه بیان کرد:عملا ثروت های بندرعباس در اختیار بنگاه اقتصادی هست اما خدمات و تلاش های آن بر دوش شهرداری حس می‌شود، متاسفانه زمانی که وقت کمک و مشارکت در فعالیت های اجتماعی است بسیاری با این شهر غریبه می‌شوند مصداق ساده ی آن حوزه ی ورزش است که این روزها علاقه مندان ورزشی آن را با گوشت و پوست خود حس کرده اند حداقل ۱۵ سال است که شهرداری بندرعباس یک تنه ایستاده و از ورزش حرفه ای تا ورزش محلات را حمایت میکند اما صنایع کمترین گام ها در این مسیر برداشته اند.

وی گفت: آیا جای سوال نیست که حق مشارکت اجتماعی در حوزه ی ترویج ورزش کجاست؟آیا درآمد های سرشار حاصل از همین استان نباید خدمتی به این مردم این شهر و دیار برساند؟ 

موسوی تصریح کرد:هنوز منتظریم ببینیم فلان مدیر چه تصمیمی برای تیمی که در رده ملی افتخار آفرینی می‌کند استعدادیابی میکند و تلاش میکند شهر را معرفی کند کمترین علاقه مندی برای حفظ ورزش در بعضی از این عزیزان دیده میشود.آیا وقت آن نرسیده در زمینه های مختلف از صنایع و بنگاه های اقتصادی برای شهر و دیارمان مطالبه ی مردمی احقاق حق کنیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بندرعباس خاطر نشان کرد: موضوع هوشمند سازی و شفافیت از دغدغه های شورای ششم است و قطعا با اجرای این دو مولفه‌ی بزرگ مسیر رانت، تخلف، و دوری از بستر های فساد زایی در شهرداری شکل می‌گیرد.تقاضای ما این است که مدیران در شهرداری حتما نسبت به انجام این مهم تلاش های بیشتری از خودشان نشان دهند.

وی گفت:ما در حوزه ی نظارت بر عملکرد پیمانکاران و انجام پروژه هایی که قرار است حق انتفاع مردمی داشته باشد به صورت کامل و دقیق عمل نکردیم، در بعضی از پروژه ها نواقص عمده ای وجود دارد که اگر قرار بر جبران آن باشد شهر باید هزینه های بسیار زیادی را تحمل کند. 

موسوی درادامه اظهار داشت: ایجاد فرآیند هایی که خارج از مناقصه و مزایده به افراد خاص رسیده، از سوالات این شوراست و قطعا برای بررسی آن هیچ خط قرمزی برای خودش قائل نیست و یقینا دنبال می‌کند. 

وی گفت:یکی از مطالب بسیار مهمی که بنده تقاضا دارم کمیسیون حقوقی قطعا آن را بررسی کنند دعاوی حقوقی است که شهرداری در آن عموما با شکست در دادگاه های حقوقی مواجه است که این حق مردم شهر نبوده و نیست، توسعه ی نامتوازن و اهمیت ندادن به محلات کم برخوردار که این روز ها به چشم میخورد. گرچه تلاش هایی برای رفع محرومیت ها انجام شده اما کافی نیست و این کافی نبودن را نباید در حرف بلکه باید در عمل دید و ان شاء الله این شورا با محور قرار دادن تصمیمات عقلایی و با مشورت از نخبگان و با کمک رسانه موج مطالبه گری و برای احقاق حق شهروندان و تلاش برای تصمیم سازی درست برای حرکت در مسیر دقیق ان شاء الله تلاش خواهد کرد.


١١:٠٨ - 1400/06/17    /    شماره : ١١٤٧٨    /    تعداد نمایش : ١٤خروج
ساعت
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-بلوارامام خمینی شهرداری مرکزی-شورای اسلامی شهر بندرعباس فکس:07632233904

07632245308

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 34265

بازدید امروز : 36

کل بازدید : 383993