سه شنبه ١٨ مرداد ١٤٠١
اخبار > دولت با قیمت خرید، گوشی هوشمند در اختیار دانش آموزان قرار دهد


  چاپ        ارسال به دوست

آبتین امیری ،عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

دولت با قیمت خرید، گوشی هوشمند در اختیار دانش آموزان قرار دهد

🔹در حالی که وضعیت کرونا و تداوم این بیماری، روال آموزش مجازی را در سال تحصیلی اجتناب ناپذیر ساخته است و احتمالا این روال در سال آینده ادامه خواهد داشت، تهیه گوشی هوشمند برای آموزش فرزندان، به دغدغه خانواده ها تبدیل شده است.


🔹طبق قانون اساسی،  آموزش رایگان حق شهروند ایرانی است و دولت در این خصوص مسئولیت دارد. اما افزایش غیر قابل مهار ارز،  تهیه گوشی همراه  را برای بسیاری از خانواده ها مشکل کرده است. در این شرایط فشار بر روی خانواده هایی که بیش از یک فرزند دارند بیشتر است. از آنجا که آموزش که نقش مهمی در سرنوشت نسل آینده این سرزمین دارد، نباید نسل آینده قربانی التهابات سیاسی و اقتصادی ناشی از عملکرد نسل فعلی شود.


🔹بر این مبنا راهکار منطقی این است که مجلس قانونی تصویب کند که به دولت اجازه دهد به تعداد دانش آموزان و معلمان کشور با ارز دولتی از یکی از کشورهای هم پیمان مثل چین گوشی همراه خریداری شود و بدون دریافت سایر عوارض مثل عوارض گمرکی به قیمت خرید از مبدأ این گوشی ها در اختیار معلمان و دانش آموزان قرار گیرد.


🔹قطعاً خانواده هایی که دغدغه آموزش فرزندان خود را دارند این گوشی را که با قیمت بسیار پایین تر از قیمت بازار است خریداری کرده و در اختیار فرزندانشان قرار می دهند.


🔹در بسیاری از مناطق محروم که بدلیل مشکلات اقتصادی خانواده ها حتی قادر به تهیه گوشی برای فرزندان خود با قیمت پایین هم نیستند، نهاد های عمومی خیریه یا خیرین با خرید این گوشی ها و واگذاری آن به دانش آموزان روال آموزش مجازی و یادگیری آن را در مسیر واقعی و مؤثر قرار خواهند داد.


🔹استفاده همه دانش آموزان و معلمان در سراسر ایران از یک نوع گوشی همراه مناسب و با کیفیت و قابل اعتماد و مهمتر از همه مشابه و برابر با هم اقدامی است که می تواند بسیاری از دغدغه های دانش آموزان و والدین را برطرف کند. برابری ابزار آموزشی برای همه دانش اموزان ایرانی در شرایط فعلی، مسئولیت پذیری جامعه امروز را در قبال نسل آینده به نمایش می گذارد.


١٣:١٤ - 1399/06/31    /    شماره : ١٠٧٠٧    /    تعداد نمایش : ٦٠٧خروج
ساعت
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-بلوارامام خمینی شهرداری مرکزی-شورای اسلامی شهر بندرعباس فکس:07632233904

07632245308

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 24933

بازدید امروز : 82

کل بازدید : 461716