شنبه ٠٩ مهر ١٤٠١
اخبار > در کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای شهر بندرعباس صورت گرفت؛بررسی اجرای طرح مسیر سبز ساحلی دوچرخه در شهر بندرعباس


  چاپ        ارسال به دوست

در کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای شهر بندرعباس صورت گرفت؛بررسی اجرای طرح مسیر سبز ساحلی دوچرخه در شهر بندرعباس

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر بندرعباس گفت: احداث مسیر سبز دوچرخه تکمیل کننده ی پروژه ی انسان محور شدن شهر است که می تواند در ایجاد تحرک، نشاط و سلامت جامعه نقش مؤثری ایفاء نماید.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس،" کیانوش جهانبخش" در کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای شهر بندرعباس که با دستور کار بررسی اجرای طرح مسیر دوچرخه در شهر بندرعباس با حضور شهرداران مناطق، معاونت عمرانی و معاونت حمل ونقل شهردار بندرعباس برگزار شد، بیان کرد: در چهار سال گذشته توجه به پیاده رو و پیاده راه سازی وضعیت مطلوب تری پیدا کرد که احداث مسیر سبز دوچرخه تکمیل کننده ی پروژه ی انسان محور شدن شهر است.

وی گفت: در شهر بندرعباس با مشکلات عدیده ای همچون ترافیک، مسائل زیست محیطی و از همه مهمترکم تحرکی مواجه هستیم.

وی افزود: علت اصلی کم تحرکی یا عدم تمایل مردم به ورزش کردن، علاوه بر ضعف فرهنگ سازی و آموزش، نبود زیرساخت های مناسب برای حضور مردم در فضاهای ورزشی در شهر بندرعباس است و باید با یک نگاه ویژه به این سمت حرکت کنیم و با اجرای طرح های کاربردی همچون مسیر دوچرخه به بهبود و کاهش ترافیک و جلوگیری از اتلاف انرژی و آلودگی هوا و مسائل زیست محیطی در شهر کمک می شود.

جهانبخش بیان کرد: نوار ساحلی شهر بندرعباس به عنوان یک مزیت خدادادی می تواند این طرح را در کشور و حتی منطقه  منحصر به فرد کند و بعنوان یک جاذبه گردشگری شهر بندرعباس نیزمحسوب می شود.

وی گفت: از این به بعد در پروژه های احداث راهها، مسیر دوچرخه در اولویت قرار خواهد گرفت و در صورت همکاری راه و شهرسازی، بزرگراه شهید رجایی می تواند به عنوان یک مسیر دیگر مناسب دوچرخه مورد مطالعه قرار گیرد.

جهانبخش بیان کرد: طول این پروژه 14 کیلومتر است که از پارک کپشکن در سورو شروع و تا پارک ترافیک در بوستان ولایت ادامه می یابد و می توان این طرح را یکی از شاخص ترین پروژه های شهرداری بیان کرد.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر در ادامه سخنانش اظهار داشت: با اجرای طرح مسیر دوچرخه، هویت ساحلی بودن شهر بندرعباس احیاء می شود و بعنوان یک رویداد بزرگ و دستاورد مهم مجموعه مدیریت شهری به مردم شهر بندرعباس می باشد. و همچنین یک ویژگی و مزیت اساسی به مؤلفه های شهر بندرعباس نیز اضافه می شود.

جهانبخش گفت: تمام تلاش ما براین است که تا پایان سال بخش عمده ای از این مسیر به بهره برداری برسد. علاوه بر آن در سایر نقاط شهر نیز نسبت به مطالعه و احداث لوپ دوچرخه سواری منطقه ای و محله ای اقدام گردد که به احتمال فراوان تا پایان سال در انتهای خیابان جهانگردی یک لوپ به بهره برداری برسد و این امکان در منطقه ی یک هم در محدوده ی الهیه ی جنوبی وجود دارد که یک پیست عمومی احداث گردد.

 

در ادامه هر یک از حاضرین به بیان دیدگاهها و نظرات خود در این رابطه پرداختند.

 


١٢:٠٤ - 1396/08/29    /    شماره : ٤٦٢٢    /    تعداد نمایش : ٤٨٤خروج
ساعت
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-بلوارامام خمینی شهرداری مرکزی-شورای اسلامی شهر بندرعباس فکس:07632233904

07632245308

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 192067

بازدید امروز : 34

کل بازدید : 470930