شنبه ٠٩ مهر ١٤٠١
اخبار > ارتباط شورای شهر و دانشگاه گسترش می یابد


  چاپ        ارسال به دوست

ارتباط شورای شهر و دانشگاه گسترش می یابد

کمیسیون عمران، حمل ونقل وترافیک شورای شهر بندرعباس با حضور اعضای کمیسیون و مسئولین نظام مهندسی، دانشگاه هرمزگان، دانشگاه آزاد و معاون عمرانی شهرداری و شهرداران مناطق بندرعباس با دستور کار بررسی نحوه همکاری دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته عمران به عنوان کار آموز و کارورز و مشاور در اجرا و نظارت پروژه های عمرانی شهری برگزار شد و دراین جلسه در باره‌ی فرصت‌ها، توانمندی‌ها و زمینه‌های مناسب همکاری دوجانبه بحث و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، رییس کمیسیون عمران، حمل ونقل وترافیک شورای شهر بندرعباس دراین جلسه گفت: ارتباط مستمر بین جامعه دانشگاهی و شورای شهر منجر به توجه علمی وتخصصی  بیشتر مجموعه مدیریت شهری بویژه در حوزه عمرانی و نگاه پیشرو و هدفمند و استفاده از ظرفیتهای علمی و نخبگانی جامعه دانشگاهی می شود.

"کیانوش جهانبخش" افزود: پروژه های عمرانی شهرداری بندرعباس با توجه به روند رو به رشد و توسعه شهر، با تعداد نیروهای این حوزه برابری نمی کند، لذا بنا داریم که از جامعه دانشگاهی کمک بگیریم و بتوانیم خدمات بهینه تری به مردم ارائه دهیم.

رییس کمیسیون عمران، حمل ونقل وترافیک شورای شهر درادامه سخنانش گفت: پیمانکارانی که وارد چرخه پیمانکاری در حوزه عمرانی شهر می شوند بعضاً فاقد وجاهت قانونی و اهلیت تخصصی در اجرای پروژه ها هستند که آسیبی جدی به مجموعه شهری وارد می کنند.

جهانبخش افزود: فارغ التحصیلان در رشته عمران در دانشگاهها ورودشان به بازار کار بعد از فارغ التحصیلی مستلزم یک پیش نیاز و دور کارورزی است و اگر در زمان دانشجویی بتوانیم دانشجوایان را وارد چرخه نظارت واجرا کنیم ازآموزش و تجربه برخوردار می شوند.

وی گفت: دانشجویان می توانند بعد از دوره کارورزی باتاسیس شرکت وارد فرآیند پیمانکاری شوند تا از آنها در مجموعه مدیریت شهری و باید حوزه ها استفاده شود.

در ادامه مهران نجاتی مشاور عمرانی شهردار بندرعباس گفت: ارتباط دانشگاه با شهرداری طرح وایده خوبی است و دانشجویان می توانند در قالب طرح کارورزی با پروژه های شهرداری آشنا می شوند.

وی افزود: برای توسعه و پیشرفت شهر باید از تمام ظرفیتهای موجود در شهر استفاده شود تا خدمات بهینه تری به شهروندان ارائه شود.

 

سپس هر یک از حاضرین به بیان دیدگاهها و نظرات خود دررابطه با ارتباط دانشگاه و شهرداری پرداختند و همگی بر ارتباط تنگاتنگ و موثر این دو نهاد در پیشرفت و توسعه شهر تأکید داشتند.


١٣:٠٣ - 1396/08/17    /    شماره : ٤٥٧٦    /    تعداد نمایش : ٤٨٧خروج
ساعت
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-بلوارامام خمینی شهرداری مرکزی-شورای اسلامی شهر بندرعباس فکس:07632233904

07632245308

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 192062

بازدید امروز : 26

کل بازدید : 470922