شنبه ٠٩ مهر ١٤٠١
اخبار > یکی از ماموریتهای مهم کمیسیون، رفع موانع کاری در حوزه عمرانی است


  چاپ        ارسال به دوست

کیانوش جهانبخش:

یکی از ماموریتهای مهم کمیسیون، رفع موانع کاری در حوزه عمرانی است

چهارمین جلسه کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر بندرعباس به ریاست کیانوش جهانبخش و با حضور اعضای کمیسیون، ملک زاده مدیر امور پیمانکاران سازمان برنامه و بودجه، نجاتی دبیر شرکتهای ساختمانی استان هرمزگان، معاونت عمرانی شهرداری بندرعباس و شهرداران مناطق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، چهارمین جلسه کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر بندرعباس با محوریت بررسی روند تعیین صلاحیت و ارزیابی پیمانکاران شهرداری، ارائه پیشنهادات در خصوص تهیه نرم افزار جامع رهگیری پروژه ها و پرداخت ها براساس اولویت و پیشرفت فیزیکی برگزارشد.

دراین جلسه هر یک از حاضرین به بیان دیدگاهها ونظرات خود در رابطه با موضوع انتخاب پیمانکاران شهرداری و تعیین صلاحیت آنها پرداختند و همگی بر انتخاب پیمانکارانی که شرکتهای آنها در هرمزگان رتبه گرفته اند و دسترسی به مجموعه پیمانکاری به راحتی صورت بگیرد و سرعت، دقت و کیفیت کار آنها بالا است، موافق بودند  وهمچنین پیشنهاد شد نرم افزار جامع رهگیری پروژه ها و پرداختهای پیمانکاران براساس اولویت و پیشرفت فیزیکی در دستور کار قرار گیرد.

" کیانوش جهانبخش" رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل وترافیک شورای شهر بندرعباس با اشاره به اینکه اگر نرم افزار جامع رهگیری پروژه ها و پرداختهای پیمانکاران براساس اولویت و پیشرفت فیزیکی در دستور کار قرار گیرد، بیان کرد: یکی از ماموریتهای مهم کمیسیون، رفع موانع کاری در حوزه عمرانی است و اگر سیستم فوق جایگزین سلیقه شود به سمتی حرکت خواهیم کرد که قابلیت نظارت موثر بر مجموعه شهرداری  فراهم خواهد شد.

جهانبخش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخاب پیمانکاران شهرداری گفت: اگر در شهرداری از شرکتهای پیمانکاری که مجموعه آنها در هرمزگان ثبت شده است استفاده شود، به این شرکتها دسترسی مستقیم خواهیم داشت و از طرف دیگر مالیات بر ارزش افزوده این شرکتها در هرمزگان پرداخت می شود.

وی افزود: همسویی و همراهی بین شورای پنجم و مجموعه شهرداری در راستای افزایش تعاملات می باشد.

در ادامه مهران نجاتی دبیر انجمن شرکتهای ساختمانی استان هرمزگان بیان کرد: پروژه های عمرانی شهرداری براساس نیازشهر تعریف شده و دراین پروژه ها مهندسی ارزش رعایت شده است.

نجاتی گفت: شورای شهر دغدغه این دارد که سرمایه مردم به دست چه شرکتهایی واگذارشود تا به درستی کار صورت گیرد.

وی پیشنهاد داد که در قالب تفاهمنامه با انجمن ساختمانی،  روند تعیین صلاحیت و رسیدگی به امور پیمانکاران  به این انجمن واگذار شود.

 

نجاتی در ادامه بیان کرد: تمام ساخت وسازهای شهری به مجریان ذیصلاح واگذار شود تا بتوانیم تمام جوانب و مسائل ایمنی پروژه رعایت شود و مشکلاتی که دربحث ایمنی قبلاً بوده دیگر پیش نیاید.


١٢:١٨ - 1396/07/25    /    شماره : ٤٤٥٤    /    تعداد نمایش : ٥٣٨خروج
ساعت
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-بلوارامام خمینی شهرداری مرکزی-شورای اسلامی شهر بندرعباس فکس:07632233904

07632245308

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 192071

بازدید امروز : 43

کل بازدید : 470939